domina23

Proč by stát neměl zasahovat do ekonomiky?

Nejlepší odpověď
led

Otázka je chybná, neurčuje konkrétne do akej ekonomiky.
Pokiaľ ide o ekonomiku štátu, tam je to dokonca povinnosť.
Ak ide o ekonomiku súkromníka, zasahuje čiastočne, povinnými odvodmi v zmysle zákona a stráži, aby ekonomika súkromého podnikateľa neviedla k vytvoreniu pred stáročiami zrušeného otroctva – práce bez nároku na odmenu za prácu. Niektorí podnikatelia totiž by toto najradšej zaviedli svojimi minimálnymi mzdami a maximálnym výkonom práce za viac než maximálne dovolený fond pracovných hodín zamestnanca.

Další odpovědi
Drap

Stát do ekonomiky zasahovat musí, jinak by nefungoval. Viz tvá minulá otázka
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/myslite-ze-by-stat-mel-nebo-nemel-zasahovat-do-ekonomiky-proc
Otázkou jen zůstává do jaké míry zasahuje, a kdy ještě je to nutné.

anonym

Stát má ekonomiku řídit, takže z toho vyplývá, že zasahovat do ní musí.
A proč by do ní zasahovat neměl, to je dotaz pro „šikovné ruce“ – protože by se špatně (hůř) kradlo.

Alfonz.SPO

Mas pravdu, kdyby stat nezasahoval, vsechno by bylo lepsi. Nechodil bys 13–15let do skoly, nebyl bys tak casto nemocny, pripadne bys umrel protoze bys nebyl ockovanej. Tvoje rodice by nemeli podporu v nezamestnanosti, pokud by je zly zamestnavatel propustil. To by ale tobe tolik nevadilo protoze bys mohl loupit a krast, protoze policie by neexistovala. Rodicum by pak nakonec ani nevadilo, ze se nedozili duchodu, protoze jejich deti stejne umrely v obcanske valce vsech proti vsem a nikdo by je tedy nemohl zivit.