Proč by se v seriálu Bídníci zaplatilo Fantine, pokud by si nechala vytrhat 10 zubů, ale dostala jen za stříhání vlasů?

Viz první část ze čtyř.
Otázku ještě uvedu na pravou míru. Ono se někde ve středověku zaplatilo těm co si nechali vytrhat zuby? K čemu ty zuby byly dobré? Vlasy se snad hodí k výrobě něčeho, ale ty zuby?
https://www.csfd­.cz/film/69850-bidnici/prehled/

Nejlepší odpověď
annas

Prodej zubů souvisel s tím, že ve středověku až do 18,. století péče o zuby byla nedokonalá. Zuby se vytrhávaly, u bohatých se nasazovaly zubu od mrtvných, nebo i živých, kteří je za peníze prodávali.

Jak by vypadalá mladá dívka bez zubů? Vlasy dorostou, zuby nikoliv.

"Ve středověku se péče o chrup omezila pouze na vytrhávání nemocných zubů. Výraz „zuby jak noty na buben“ se hodil jak pro venkovský lid, tak i pro vysokou šlechtu. Například anglická královna Alžběta si mezery ve svých ústech vyplňovala hedvábnou látkou. Jak se jí přitom mluvilo, o tom se dobové prameny nezmiňují.

Jako zubní náhražky bývaly později častokrát používány i zuby mrtvých lidí. Chudí lidé dokonce své zdravé zuby prodávali, aby měli na živobytí.

Až v roce 1774 francouzský lékárník Duchateau a dentista Dubois de Chemant navrhli porcelánový chrup, jehož vylepšenou verzi si pak De Chemant nechal v roce 1789 patentovat. Péče o chrup se z rukou kovářů pomalu přesouvala do rukou lékařů a výsledkem jsou dnešní moderní zubní ordinace. atd."

http://21stole­ti.cz/2007/05/­18/tehdy-a-ted-zubarske-kreslo/