Dr. Darko

Proč by se se zimníma pneumatikama nemělo jezdit celý rok?

Nejlepší odpověď
elkon

Protože jsou měkké a v létě mají delší brzdnou dráhu, v zatáčkách nemusí dobře držet stopu, když pomineme, že se také rychleji opotřebí.

Další odpovědi
JežíšKristus

Ošoupou se ti a v zimě se vymlátíš

Dochy

Protože pro auta s vyšším nájezdem je to neekonomické (v létě se více opotřebovávají a v létě stačí podle předpisů nižší vzorek, takže opotřebováváním vysokého vzorku spějete k nucené výměně na podzim)

Při agresivnější jízdě zimní v létě dost trpí a nejsou schopny podat požadovaný výkon (zrychlení, brždění, vedení stopy) – což asi nebude zas tak extrémně vadit běžným řidičům, ale některým by mohlo.