Slayer5

Proč by se neměl jíst koláč který je ještě teplý.

Vždy mi říkají že po teplém koláči mě bude bolet břicho, ale proč to říkají?? Opravdu mě bude po teplém koláči bolet břicho???

Nejlepší odpověď
annas

Neplatí to všeobecně. Týká se především konzumace teplých kynutých koláčů a buchet, které obsahují droždí. . Pokud někdo trpí žaludečními, střevními, žlučníkovými a podobnými problémy, tak mu teplé pečivo nedělá dobře – kromě nadýmání, může způsobit i bolesti břicha.

Jinak se mnoho moučníků konzmuje za tepla.

Další odpovědi
ahold

Někomu může způsobit nadýmání.

geekocz

Já osobně myslím, že jediné co by se mohlo stát je to, že si spálíš pusu. Řekl bych že to bude něco takového jako když mi maminka když jsem byl malý říkala, že se nemám šklebit, že mi ten šklebivý obličej zůstane. A já jí opravdu nějakou dobu věřil :). Takže pokud ti ten kdo ten koláč upeče řekne že ho nemáš jíst, že je ještě teplý, tak to bude nejspíš tím, že chce aby se hned nesnědl.

Děda Louda

Nejlepší bude ověřit si tvrzení experimentem.

Stingo

Aby se ti nevyvalil bok.