arygnoc

Proč by se měli zakázat komunisté?

Není to jenom obava z toho, že (,ladí, co nepamatujou, prominou) bylo relativně líp?

Nejlepší odpověď
anonym

arygnoc,píšu,a nevím,co tím myslíš.Komunis­té,jako takoví,ti už nejsou dávno.To,víš i ty,ne?Jsou jen tací,co si myslí,že byli.Mladí,neví o nich nic.Žili,byli,možná ublížili,ale,co?Ve­dle mě jich za celý život žila snad stovka.Bylo to to,co si myslíš ty i já?Není komunista,jako komunista.Moje vlastní zkušenost-vedle mne žijí,a budou žít lidé,co byli ..Taková byla doba.Nic jim nezazlívám,jen to,že měli vědět,že to přijde.A víš co si myslím?Věděli!dřív než my jsme poznali.Byli připravení!My ostatní jen čučeli.Jako první podnikali,věděli,že to můžou.Skočili jsme jim na špek,jako ostatně mnohokrát.Otázka zní-zakázat?Ne,je to o svobodném rozhodnutí,buď vstúpíš-nebo ne!A jak se každý rozhodl?Ať se vyrovná se svým svědomím každý sám.Já ho mám čistý.Nezakázat!Co se zakáže,přitahu­je.A to nechci,nemám zájem.

Další odpovědi
led

Prečo? Správna otázka.
Porušujú ústavu? Rozvracajú štát? Alebo len prekážajú zbohatlíkom v ich drancovaní štátu? Mstíme sa za minulosť? Kolektívna vina? Komu prekážajú?
Ale predsa žijeme v súčasnosti, hodnoťme ľudí za súčasné činy.
Na druhej strane, prečo podporujeme druhý extrém – neofašizmus? Komu sa to hodí?

HOMER

Tak to vidíš,arygnoc,jami tu velmi pěkně ukázala myšlenkové pochody,kterými se dopracovala k závěru,tedy nezakazovat..Jak říka mosoj,teď už je pozdě zakazovat,zakázat se měli hned v roce 89.
Kdo vzpomíná na totalitu jako na staré dobré časy,už stejně názor nezmění,jen je smutné,že dnešní zkažená politická situace dává záminku k opěvování doby,kdy neexistovala svoboda,ale jen přetvářka a násilná politizace lidí.Uvědomme si,že tehdy bychom se měli relativně dobře i kdyby tu vládl třeba král,nebo kdokoli jiný.Za naše problémy si nemůžeme zcela úplně sami,je to stejné v hodně jiných zemích,šíří se to po celém světě.A každému je jasné,že to takhle do nekonečna nepůjde.Musíme začít myslet na budoucnost a nevracet se pořád do minulosti.Budete připravení,až to jednou překročí všechny meze?Jsme opravdu národ pasivních tlachalů,nebo se sebereme a budeme bojovat proti nadnárodním korporacím,které lobují ve vládě nebo komukoli jinému,kdo se nás bude snažit očipovat,zotro­čit,vyhladovět nebo cokoli jiného,co nám bude proti srsti?

beer

Po letech se tento nápad „zakázat“ objevil proto, poněvadž vládnoucí politické strany svou špatnou prací (zejména neustálé a často zbytečné zdražování) nyní už natolik znechutily nejširší vrstvy obyvatelstva, že se bojí možného a silného návratu levice – potažmo komunistů.
Dříve se ostatní strany cítily neohroženě, proto komunisty nechávali..))
P.S.: Nejsem a nebyl jsem nikdy v žádné straně, ale myslete si co chcete. Toto je můj názor, proto je chtějí teď zakázat. A MOŽNÁ bych je i volil, nevím..
Teď bych odpověď nejraději smazal, ale nevím co napsat jiného..Nevšimnul jsem si totiž tvé starší otázky (jedu odshora, jednu po druhé), takže to vypadá, jako bych opisoval..(((