talka

Proč by nemohlo být jednou esperanto všeobecným mezinárodním dorozumívacím jazykem?

(Zavést výuku do škol.)
Latina je v lékařství mezinárodním dorozumívacím jazykem!

Nejlepší odpověď
AnnMary

Mě osobně to přijde zbytečné, dle mého názoru „funkci esperanta“ zastává víceméně Angličtina.

Další odpovědi
mosoj

Je to víceméně také politická vůle, tak jako dolar ve měně. Navíc to nic neřeší.
Prim hrají úřední jazyky.
Až dolar o prvenství přijde pocítí ekonomicky polovina světa.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vyucuje-a-pouziva-se-jeste-jazyk-esperanto

da ny

Latina ani esperanto se jako mezinárodní jazyk „neujalo“, vede AJ
Angličané a Američané byli zřekmě líní učit se dalšímu jazyku. Nepotřebují se domlouvat s ostatními, ale ti ostatní s nimi, jsou tedy s rodným jazykem ve výhodě 🙂.

Agneta

AnnMary >>>> a mně to s tou angličtinou připadá jako drzost a diskriminace :(