Avatar uživatele
Hanuljak

Proč by nemělo zmoknout prádlo?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1689 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Protože by bylo mokré 😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Prádlo by nemělo viset, tedy ani zmoknout, na Štědrý den – je to pověra.

Mrkněte se do odkazu.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-na-vanoce-nesmi-viset-pradlo

Pokud prádlo zmokne jindy, je to práce navíc. To se stalo mně.

Asi před 14 dny jsem podcenila předpověď počasí. Když se objevilo ranní sluníčko, pověsila jsem prádlo na zahradu. Odešla jsem nakupovat.

Proto jsem nemohla prádlo uklidit, když spadlo pár kapek. Marně jsem se utěšovala, že nebude hůř. Ale se spustil liják, musela jsem čekat s ostatními nakupujícími, zda se zmírní. . Vydržela jsem asi půl hodiny, dala si sáček na hlavu a spěchala domů. Samozřejmě jsem promokla.

.Měla jsem obavu, zda náhodou pod mokrým prádlem nepraskla šňůra a prádlo nespočívá na trávě.

Když přestalo pršet a sundávala, jsem původně čisté a voňavé, prádlo, to mokré plsobilo „smutně“, zašle a ztratilo vůni.

Samozřejmě jsem je hodila znova do pračky a vymáchala .Bylo to naštěstí prádlo barevné.

Za blbost se platí. Říká se, že devátá rozhodne, takže opět už raději vyčkávám, pokud je počasí nejisté… zdání klame…


Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Ve vzduchu je vždy přítomen nějaký ten polétavý prach, pyl a jiné znečištění, které přecházejí do dešťových kapek. Déšť funguje v podstatě jako vodní pračka, čistí se tak i některé exhalace.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek