dust8

Proč by měl žák, který ví v průběhu roku, že určitě nezvratně propadne na konci roku dále docházet místo prázdnin?

Nejlepší odpověď
annas

Neuvedl jste, zda jde o žáka základní školy, nebo žáka střední školy.

O prázdninách čerpají učitelé dovolenou, žáci do školy nechodí. Za podmínek, které jsou stanoveny školským zákonem, může žák vykonat opravné zkoušky. Ty se skládají zpravidla koncem srpna, když učitelé po dovolené nastupují do školy.

„Školní docházka je povinná po dobu devíti školních roků, nejvýše však do konce školního roku, v němž žák dosáhne sedmnáctého roku věku (dále jen "povinná školní docházka“)."

Na střední školu chodí žák dobrovolně.

Další odpovědi
dubraro

Protože školní docházka (na základní škole) je povinná, bez ohledu na studijní výsledky. Za absenci v základní škole mohou být potrestáni i rodiče žáka.