dust8

Proč by měl člověk vracet pivní láhve do obchodu, když jsou za to zoufalé 3 koruny na flašku?

Raději vše házet do skla.

Nejlepší odpověď
klumprt

Hrát si na boháče, kterému nezáleží na třech korunách a přitom chlastat lahváče. A ještě být tak svědomitý a házet je do skla.

Další odpovědi
Kepler

No, za socíku to byla 1 koruna, takže dnes by to mělo být 10. Ale zdá se, že i ty 3 koruny jsou dostatečnou motvací. Za deset flašek 3 lahváče, to jde, ne?

jáára

To je jednoduchý. Vrátím flašky a koupím si vrtulník. Stačí je sebrat jednou za měsíc, naskládat do dodávky a vyrazit do marketu. Dobrej kapitál, když prachy dojdou.

Edison

Nikoli. Je mnohem efektivnější lahve opět vymýt a použít. S plechovkami a plasty je to jinak. Ty se vykupují na materiál. Je rozdíl mezi výrobou nové lahve ze směsi skla a opakovaným použitím téže lahve. A to i ekonomickým.

marci1

3 Kč za láhev zaplatím, za 3 Kč vrátím. Za kolik Kč bych je měla vracet? Za 50?
Kdo chce, ať je vhodí do kontejneru se sklem. 🙂

dust8

klumprt: Máš s tím snad problém?

klumprt

Ale vůbec ne, jen se podivuji.