Avatar uživatele
Tabea

Proč bulvár užívá takové podivné výrazy pro ženu?

https://www.su­per.cz/740290-slavi-20-vyroci-vztahu-ale-manzele-jsou-teprve-dva-roky-filip-blazek-zije-s-touhle-sexy-kudrnatou-samici.html

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Alesh před 1160 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
NoFear

Odpoveď byla označena jako užitečná

Protože je to bulvár. Ten si nikdy nebere servítky (ani nemá sklony k realističnosti, objektivitě, pravdě… je založený na opaku). Snaha uchvátiti, šokovat,…
Pomlouvání, sexismus, nadávky, … ani to, co způsboí. Z toh si bulváry hlavu nedělají.

Já jsem zastáncem toho, aby byl bulvár „regulován,“ omezován, či částečně cenzurován. Musí splňovat podmínky a mít varování, že se jedná o bulvár (a vysvětlit, co to je). A to v každém čísle časopise nebo na svých stránkách.
Je až neuvěřitelné kolik lidí to bere za seriózní, objektivní tisk/média. Thole nemá, co dělat se svobodou projevu, když bulvár si zakádá na lžích, senzacích, fámách,…

Upravil/a: NoFear

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Tabea Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

Tak bulvár, no… hledá slova, aby šokoval, přitáhl čtenáře. Evidentně se mu to daří, protože díky tomuto označení mu teď někdo udělal reklamu na Odpovědi.cz. 😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Samice bude jistě oslabená, neboť je handicapovaná nejednou plastikou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
doktorwho

Asi aby zaujali a působilo to trochu „výbušně.“ Mně to ale tak podivný výraz v tomto případě zrovna nepřijde, ačkoliv rozhodně není nejběžnější.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Hlavním cílem je prodat zboží, tedy konkrétní noviny nějakým zajímavým článkem. Ne že bych tak nějakou ženu nenazval, ale jen mezi muži, nikdy ne jí osobně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Zřejmě aby zdůraznil živočišnou povahu té ženy (?). Mužům se taky říká samec, kanec, hřebec, sexistické prasátko… 🙂 Nejvíc mě dojal ten přívlastek „kudrnatá“, když má vlasy rovné jako mokrý koňský ocas…

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… souhlasím s tebou, „sexy kudrnatou samici“ si teda představuju jinak …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Použití expresivních výrazů k bulvárnímu stylu patří …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Tabea

Alesh: A tobě to označení nevadí?

před 1160 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Mě tak neoznačili, tak mi to je jedno. Může to vadit té dotčené či jejím blízkým a nejspíš i feministkám, pokud tomu je tak, určitě to mohou řešit.

před 1160 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Tabea

To budou články ,,samice a samec jsou zase spolu".

před 1160 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alesh

Klidně, anebo třeba „pestík a blizna“. 🙂

před 1160 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek