Tabea

Proč bulvár užívá takové podivné výrazy pro ženu?

https://www.su­per.cz/740290-slavi-20-vyroci-vztahu-ale-manzele-jsou-teprve-dva-roky-filip-blazek-zije-s-touhle-sexy-kudrnatou-samici.html

Nejlepší odpověď
NoFear

Protože je to bulvár. Ten si nikdy nebere servítky (ani nemá sklony k realističnosti, objektivitě, pravdě… je založený na opaku). Snaha uchvátiti, šokovat,…
Pomlouvání, sexismus, nadávky, … ani to, co způsboí. Z toh si bulváry hlavu nedělají.

Já jsem zastáncem toho, aby byl bulvár „regulován,“ omezován, či částečně cenzurován. Musí splňovat podmínky a mít varování, že se jedná o bulvár (a vysvětlit, co to je). A to v každém čísle časopise nebo na svých stránkách.
Je až neuvěřitelné kolik lidí to bere za seriózní, objektivní tisk/média. Thole nemá, co dělat se svobodou projevu, když bulvár si zakádá na lžích, senzacích, fámách,…

Další odpovědi
Alesh

Tak bulvár, no… hledá slova, aby šokoval, přitáhl čtenáře. Evidentně se mu to daří, protože díky tomuto označení mu teď někdo udělal reklamu na Odpovědi.cz. 😉

zjentek

Samice bude jistě oslabená, neboť je handicapovaná nejednou plastikou.

doktorwho

Asi aby zaujali a působilo to trochu „výbušně.“ Mně to ale tak podivný výraz v tomto případě zrovna nepřijde, ačkoliv rozhodně není nejběžnější.

Kelt

Hlavním cílem je prodat zboží, tedy konkrétní noviny nějakým zajímavým článkem. Ne že bych tak nějakou ženu nenazval, ale jen mezi muži, nikdy ne jí osobně.

Kepler

Zřejmě aby zdůraznil živočišnou povahu té ženy (?). Mužům se taky říká samec, kanec, hřebec, sexistické prasátko… 🙂 Nejvíc mě dojal ten přívlastek „kudrnatá“, když má vlasy rovné jako mokrý koňský ocas…

Mc Merkurion

… souhlasím s tebou, „sexy kudrnatou samici“ si teda představuju jinak …

Pepa25

Použití expresivních výrazů k bulvárnímu stylu patří …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Tabea

Alesh: A tobě to označení nevadí?

Alesh

Mě tak neoznačili, tak mi to je jedno. Může to vadit té dotčené či jejím blízkým a nejspíš i feministkám, pokud tomu je tak, určitě to mohou řešit.

Tabea

To budou články ,,samice a samec jsou zase spolu".

Alesh

Klidně, anebo třeba „pestík a blizna“. 🙂