Avatar uživatele
Bronzový

Proč bůh trestá věčným životem?

Dostává mě, když se bůh chová jako malé dítě - tedy jako většina lidí. Například když se zlobí (zloba je logicky hřích), mstí, vraždí, oslepuje atd. (dělá z lidí pokusné králíky) Zde vsuvka - boha beru jako vyšší bytost - která by tedy neměla mít takto nízké pudové chování. Jenže věřící může cokoliv na každou tuto protichůdnost (proti povaze vyšší bytosti) vždy něco namítnout. Leč co může namítnout na věčný život? Tedy - nemít možnost odpočinku, ztratit možnost sebekontroly atd. Co může být horšího, než-li věčnost?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Nojo když lidí věří pohádkám to je potom těžké

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Je to věc názoru!, dokonce i mezi věřícími!
Jinak nikde v Bibli respektive v Novém zákoně není o trestání bohem psáno!! jen ve starém jako potopa nebo Sodoma a Gomora!
A věčný život není trest-byl by to jen za stávajících podmínek!!Bůh slibuje život v ráji bez nemocí stárnutí atd.
ASi tak nějak velmi stručně.doporučuji přečíst si Bibli ,třeba si některé věc věci dějící se ve světě uděláte jiný obrázek!


Avatar uživatele
Zlatý

protože život předně není od toho, aby si tady lidé chrochtali v luxusu ..ale zvrtlo se to, takže von už to není ani tak trest
..večer co večer ponořenej v luxusní vířivce s vodou dovezenou z mrtvého moře, nahřátou na ideální teplotu, nebo tak něco, se ani nedokážeš tvářit, že tě zrovna někdo trestá :o


Avatar uživatele
Zlatý

Čiň ľuďom dobro a nebuš sa zhrýzať chmúrnymi myšlienkami.
Dávnovekí Bohovia i Boh kresťanov, i Alláh muslimov kážu raj pre spravodlivých a peklo pre zatratených. Čo to znamená, nič, len to, že sústredia ľudí podľa ich činov do akýchsi komunít. Nie je to potom otravné žiť posmrtným životom bez vidiny akejkoľvek zmeny, bez ohľadu či je to život medzi "dobrými" a či medzi tými druhými. Je to trest pre tých aj tých? Veď to zákonite musí viesť k postupnej degenerácii druhu posmrtného života. Zjavne preto sa ľudia tvrdošijne držia súčasného (predsmrtného) života. Je málo tých, čo sú ochotní sa hneď vzdať svojho života v prospech nemennej budúcnosti.
"Ó bože, netrestej nás a nech brouka žít..."
Doplňuji:
Prepáčte pomalé prsty a rýchle myšlienky:
"ebuš sa zhrýzať" správne má byť:
"Čiň ľuďom dobro a nebudeš sa zhrýzať chmúrnymi myšlienkami."


Avatar uživatele

Nejdříve ti chci ujasnit, že pokud se někde mluví o bohu, třeba že někdo vystoupil na horu a tam se setkal s bohem, tak se v 90 % setkal s mimozemštany.To jsou pohádky pro dospělé, aby se nevylekali.Jinak samotný bůh se stará o celý vesmír,a né o jednotlivce, o ty se starají tzv. manuové, andělé, které mají na starosti tuto planetu.A proč lidé trpí?Za to si může každý sám, svými činy i svými myšlenkami.Duchovní ůroven je velice citlivá a jemná a nikdo neunikne.


Avatar uživatele
Bronzový

Kapitáne přečíst si bibli??? Která se po každém přečtení dá vyložit jinak. Jak potřebuji já nebo odpůrce?


Avatar uživatele
Pokročilý

Opravdu zarážející nevědomost až rouhání. Kde jsi přišel k takovým nesmyslům? Prosím tě promluv si nejdříve s někým kdo věří nebo si přečti Bibli než začneš vypouštět takové bludy.
Bůh je milující a to tak moc že žádný člověk si to ani neumí představit. To že ti nesplní co zrovna chceš neznamená že je zlý ale právě naopak, on ví že by ti tvé přání mohlo nějak uškodit. A to že jsou války a tak podobně tak za to si můžou jen a jen lidé sami. Nemůže za nás dělat všechno ale vždycky při nás stojí.
Život věčný (nebe) je odměnou a věř že každý se tam jednou bude chtít dostat ale to už bude pozdě..

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Roman71

Matesaxi, zajímala by mne jediná věc (tedy pokud máš alespoň nějaké povědomí o tom, za jakých podmínek budou lidé žít věčně), tedy:

Proč by život bez válek, bez utrpení, bez nemocí, bez stárnutí a smrti, v plné síle a zdraví, v dokonalé přírodě, kde nebudou odpadky, ani agresivní zvířata (natož agresivní lidé), bude dostatek potravy pro všechny, smysluplná práce, atd..
Proč by tohle mělo být za trest?

To je odměna pro ty, kdo Pravého Boha hledají a chtějí mu sloužit. K tomu jsme přece byli stvořeni. Nejde o to dělat něco, co není v našich silách, je to návrat k tomu, kdo nás stvořil a přesně ví, jaké máme potřeby.

Ps: Jestli to nechceš rozebírat tady, napiš mi do schránky :)

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3827
Zlatý Drap 2288
Zlatý led 1654
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1276
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 874
Zlatý mosoj 848
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.