Alia

Proč britští zpěváci ztrácejí svůj akcent, když zpívají?

Nejlepší odpověď
led

netýka sa to len britských spevákov
spevák je aj pri výslovnosti vedený hudbou, rytmom a dýchaním,
je to ako v prípade koktavého človeka, ktorý ale, keď začne spievať, spieva čisto, rytmicky bez koktania

Další odpovědi
quentos

Jak kteří, negeneralizoval bych. Někteří proto, že se snaží prorazit. Jiní napodobují americký přízvuk ve snaze být „světoví“.

anonym

Být na výsluní showbusinessu všude na světě není jenom tak.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hlas
Doplňuji:
GENERAL
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=ZL0DG6b0_Ek&lis­t=PLFC96E49D4004470A

Alia

quentos:

Nemyslím si, že je zrovna toto důvodem změny akcentu. Dokonce i američtí zpěváci, se silným například „newyorským“ nebo snad „venkovským“ přízvukem, mají tendenci ztratit svůj specifický přízvuk (pokud se aktivně nesnaží si ho udržet).

quentos

no nevím: slyšel jsem nejednoho britského zpěváka zpívat s americkým přízvukem – proč asi?

Alia

O to přesně mi v téhle otázce šlo, napsala jsem, že ztrácí britský přízvuk. Mick Jagger, Elton John, Rod Stewart, Ed Sheeran, Phil Collins, George Michael, Adele ti všichni ztrácejí britský přízvuk při zpěvu. Když se však podíváte na interview s některým z výše uvedených zpěváků mluví s britským přízvukem, takže kdyby byla pravda to, co jste napsal tak by logicky i v běžné mluvě měli užívat americký akcent, aby byli více světoví a lépe prorazili.

Můj osobní názor je takový, že to má co dělat s tím, že americký přízvuk je více neutrální.

RyuzakiKate

U uvedených umělců jsem si nevšimla, že by zpívali nějak „američtěji“. Brňák taky asi nebude zpívat po brňácku. Zpěv je něco jinýho než mluvený slovo, nie? Eda třeba neslyším zpívat [evrybády] ale [evrybódy], navíc nezapomeň, že některá slova jsou jinak v britský angličtině a v americký – např. „elevator“ a „lift“ nebo „sidewalk“ a „pavement“.

Alia

Já jsem se snažila vyvrátit to, že zpívají američtěji, tvrdím pouze, že ztrácí britský přízvuk.:-) A ta odlišná slova bych do toho nepletla, textech písní se takové věci neřeší (podle mě), někteří jsou schopni použít v jedné písničce třeba 2 jazyky.