Avatar uživatele
Alia

Proč britští zpěváci ztrácejí svůj akcent, když zpívají?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 3345 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Odpoveď byla označena jako užitečná

netýka sa to len britských spevákov
spevák je aj pri výslovnosti vedený hudbou, rytmom a dýchaním,
je to ako v prípade koktavého človeka, ktorý ale, keď začne spievať, spieva čisto, rytmicky bez koktania

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Alia Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Jak kteří, negeneralizoval bych. Někteří proto, že se snaží prorazit. Jiní napodobují americký přízvuk ve snaze být „světoví“.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Být na výsluní showbusinessu všude na světě není jenom tak.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hlas
Doplňuji:
GENERAL
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=ZL0DG6b0_Ek&lis­t=PLFC96E49D4004470A

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Alia

quentos:

Nemyslím si, že je zrovna toto důvodem změny akcentu. Dokonce i američtí zpěváci, se silným například „newyorským“ nebo snad „venkovským“ přízvukem, mají tendenci ztratit svůj specifický přízvuk (pokud se aktivně nesnaží si ho udržet).

před 3345 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

no nevím: slyšel jsem nejednoho britského zpěváka zpívat s americkým přízvukem – proč asi?

před 3345 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alia

O to přesně mi v téhle otázce šlo, napsala jsem, že ztrácí britský přízvuk. Mick Jagger, Elton John, Rod Stewart, Ed Sheeran, Phil Collins, George Michael, Adele ti všichni ztrácejí britský přízvuk při zpěvu. Když se však podíváte na interview s některým z výše uvedených zpěváků mluví s britským přízvukem, takže kdyby byla pravda to, co jste napsal tak by logicky i v běžné mluvě měli užívat americký akcent, aby byli více světoví a lépe prorazili.

Můj osobní názor je takový, že to má co dělat s tím, že americký přízvuk je více neutrální.

před 3345 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
RyuzakiKate

U uvedených umělců jsem si nevšimla, že by zpívali nějak „američtěji“. Brňák taky asi nebude zpívat po brňácku. Zpěv je něco jinýho než mluvený slovo, nie? Eda třeba neslyším zpívat [evrybády] ale [evrybódy], navíc nezapomeň, že některá slova jsou jinak v britský angličtině a v americký – např. „elevator“ a „lift“ nebo „sidewalk“ a „pavement“.

před 3345 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Alia

Já jsem se snažila vyvrátit to, že zpívají američtěji, tvrdím pouze, že ztrácí britský přízvuk.:-) A ta odlišná slova bych do toho nepletla, textech písní se takové věci neřeší (podle mě), někteří jsou schopni použít v jedné písničce třeba 2 jazyky.

před 3345 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek