hanulka11

Proč Britové pijí čaj o páté?

Doplňuji:
Tak máte pravdu všichni -
dnes jsem četla že tento zvyk zavedla jedna britská vévodkyně :protože šlechta v době mezi obědem a večeří pravidelně trpěla záchvaty slabosti způsobené nízkou hladinou cukru , dotyčná šlechtična začala od r.1840 servírovat čaj s malým množstvím občerstvení

Nejlepší odpověď
Lucijej

O rok později (po první opiové válce) dostala Anna, sedmá vévodkyně z Bedfordu, skvělý nápad, jak překlenout mezeru mezi obědem podávaným v poledne a večeří, která se dle striktních společenských pravidel nesměla podávat dříve než v sedm či v osm večer. Nechala odpoledne mezi čtvrtou a pátou hodinou servírovat čaj, sušenky a sendviče zavedené jen krátce před tím hrabětem Sandwichem.

Zdroj: http://www.pe­nize.cz/18948-ekonomicke-dejiny-britskeho-piti-caje-opiova-valka

Další odpovědi
anonym

Hledala jsem na Nemeckych strankach a dala do prekladace , tak aby to nedopadlo , jako vcera s nasi Led. 🙂

Britská čajová kultura pochází ze 17. Století a je známý daleko za hranicemi Velké Británie také. Za Čínou a Irsko, Spojené království má roční spotřebu přibližně 3,5 kg čaje na hlavu umístila na třetím místě ve světě Pití čaje je součástí typický britský způsob života, a je nedílnou součástí britské kultury pití. Především je odpolední čaj (čaj čas) často oslavován a sloužil podle určitých pravidel.
Obsah [skrýt]
1 Historie
Boston Tea Party 1,1
2 čajové
3 Teebrot
4 Slovníček pojmů
Reference 5
6 Externí odkazy
Historie [editovat]

Anglie začala v polovině 17. Století se snaží dovážet čaj, nejprve z Číny. Byl tak drahé, že to bylo dostupné jen pro vyšší třídu a byla považována za symbol společenského postavení. Královny Anny (1665–1714) podporoval popularitu tím, že pije pití čaje k snídani, místo obvyklých teplé pivo raději čaj. Od 1700 tam bylo asi 500 kaváren v Anglii a čaj, a po roce 1750 se stal prvním čajových zahrad (čajové zahrady) se otevřel, ve kterém se čaj podává venku. Zatímco ženy, byl odepřen přístup do kaváren, čajové zahrady byly otevřené pro ně. A tak sem často hrály kapely k ​​tanci. To byl začátek čaje tance. To nebylo až do roku 1783, vysoké daně na čaj se snížily, mohly dovolit střední třídy, který do té doby pití kávy, čaje. O něco později přišel rodin dělníků. Monopol na obchod se východní Indie společnost. V 18. Století v Anglii bylo centrum obchodu s čajem v Evropě. Aby se zabránilo trvalého poklesu devizových přes čaj dovozu, Anglie, začala v 19. Století pěstovat čaj v koloniích, kde se také daří velmi dobře.

  • iv-

quentos

oni nepijí jenom čaj, mají k němu lehkou svačinu. Jde tedy přibližně o naši odpolední svačinu, jen s tím rozdílem, že k ní pijí čaj (zřejmě proto dostalo toto lehké odpolední jídlo název „tea“, ale nenechme se zmást nejde „jen“ o čaj).
Ne nutně o páté – typicky mezi 14 a 17 h.

http://en.wiki­pedia.org/wiki/Te­a_%28meal%29