leader

Proč bojovali českoslovenští letci proti Německu?

Některé československé perutě v RAF bojovali za 2.sv. války proti Německu a tím pádem i proti Čechům. Nebylo by pro Československo lepší, kdyby Německo vyhrálo?

Nejlepší odpověď
Kepler

Promiň, ale je to volovina. Okřídlená věta: v Anglii bojovali za vlast. Jestli o tom nevíš, v rámci boje za Lebensraum (životní prostor) bylo v plánu zlikvidovat 50% našeho obyvatelstva a zbytek by posloužil jako otrocká pracovní síla.

Další odpovědi
Drap

Zkus si přečíst něco z historie a nebudou tě napadat takovéto otázky.

led

Doporučujem pred položením tejto otázky prečítať si knihu „Moja cesta“ od dovtedy neznámeho autora, neskôr symbolu nenávisti a smrti. (Vyšla aj v češtine). Tam sa dozviete, čo čakalo všetky národy v krajinách podrobených Nemeckej ríši.

Klaproth

Po roce 1948 si to část z nich pěkně odskákala.

Emefej

Žádné Československo za války neexistovalo.

Pruzkumnik

Za prvé, měli bojovat za německo? V době protektorátu jsme mělu vládní vojsko které nebylo bikdy posláno dk boje, z důvodů že bychom stejně přebíhali na druhou stranu
A za druhé Řešení České otázky?
čtyři kategorie

  1. Dobré rysy/geny, proněmecky myšlející- poněmčit

2)Dobré rysy/geny, protiněmecky smýšlející – popravit/do táborů smrti
3)Špatné Rysy/geny, proněmecky smýšlející – vykastrovat, stává se spodinou mezi německými občany
4)špatné rysy/geny, protiněmecky smýšlející – odsun na sibiř

Ps špatné rysy/geny je myšleno jestli splňuje vzhledově germána

led

Emefej, mnoho veľmocí právne neuznalo násilné rozdelenie ČSR na Slovenský štát 14.3.1939 a Protektorát Čechy a Morava 16.3.1939
„V roce 1940 byla v Londýně Edvardem Benešem ustanovena exilová vláda pod názvem „Prozatímní státní zřízení“… za legální byla uznána až v červenci 1940…
Po dohodě mezi exilovou vládou a vedením SSSR se na jeho území začaly od podzimu 1941 organizovat řádné československé vojenské jednotky pod vedením Ludvíka Svobody“ https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C4%8Ceskos­lovensko
všimnite si, prosím, exilová československá vláda, československé vojenské jednotky…