MonkeyKing

Proč bohatí platí takové sumy za obrazy?

Jenom za tenhel ro kse tento žebříček několikrát změnil https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/List_of_mos­t_expensive_pa­intings
Proč? V čem je ta cena?

Nejlepší odpověď
gecco

V těchto cenových hladinách jde o investici (spekulace na vzestup ceny nebo, minimálně, na to, že cena neklesne).
A existují ještě nejméně dva důvody:

  • podpora žijícího malíře (mecenášství)
  • touha vlastnit originál (je jen jeden)

😉

Další odpovědi
Drap

Cena je právě ta hodnota obrazů. Uložit peníze do dobrého umění je považováno za výhodnou investici.

Reezo

Bohatý člověk se nejvíc bojí toho, že o své bohatství příjde. Může přijít nějaká krize cokoliv a peníze se znehodnotí. Co by pak dělal boháč se spoustou papírků nebo bezvýznamných čísel na účtu, když nebudou mít žádnou cenu?

Je třeba si zde uvědomit to, že peníze jsou jen náhražka a v případě vážné krize se peníze můžou změnit v bezcenné potištěné papírky. Proto kupují zlato či umělecká díla, která svou hodnotu jen tak neztratí. Na jednu stranu musím uznat, že zavedení peněz bylo docela chytré v té době. V dnešní době peníze podporují nenávist a závist, ale lidi jsou materialisti a každý den nás média krmí k materialismu.

Šidlo

  1. je to pekné, ľahšie než sochy
  2. je to krajšie než zlatá tehla
  3. je to skladnejšie než auto
  4. vlastne je to zo všetkých investícií najľahšie, ľahko skladné, pekné, dá sa s tým predvádzať aj zatajiť skutočná hodnota diela (väčšina ľudí nie sú profi zlodeji s kunsthistorickými vedomosťami – vidia ,,len" drahý obraz)

lexx

1.) snobismus a předvádění se: hele, já na to mám !
2.) co dělat s tolika prachama ? neprojí to, neprochlasta, neprocestuje ani neprošoustá do konce života…tak nakupuje totál zbytečnosti, kdo lehce nabyl – znáte to

anonym

Já jsem našel na půdě originální Monu Lisu a pod ní je Vladímír Iljič Lenin a nezaplatil jsem za obraz ani korunu, heč?

led

barbakan, ta Mona Lísa bola namaľovaná na obraze Ijiča? V tom prípade to je určite pravá …

…kópia.