hanca144

Proč bagr neplave?

Nejlepší odpověď
Jikra

Alesh má pravdu!V téměř každém přístavu jsou plovoucí bagry(převážně sací)které pravidelně čistí dno plavební dráhy od nánosů.

Další odpovědi
Alesh

Kdo říkal, že ne? 🙂

Zdroj: http://www.ev­d.cz/photogalle­ry/tezba-01.jpg

MD House

bagr neplave bo nechodil na základce do plavání a tak neumí plavat a kruh ani vesta pro bagr neexistuje tak chudák bagr si nemůže plavat leda že by ho někdo naložil na loď a on by pak mohl plout

Michal Kole

Nejspíše k tomu není uzpůsoben jako loď

ro =hmotnost / objem

Aby těleso plavalo, musí být hustota menší než 1 nebo 1000 (záleží na jednotkách kg/dm3 nebo kg/m3)

loď plave protože je veliký objem na úkor hmotnosti

štamgast

Asi ještě fyziku nemáte že? Pokud má být těleso nadnášeno vodou, musí být buť hodně lehké, nebo na to být uzpůsobené. To bagr opravdu není, gravitace ještě existuje :) I když u nás v řece se těží stavební štěrk a mají tam takový bagra, lidi mu říkáji „Spider-Man“, který má vzadu dvě kola a vepředu jen hydrauliky bez kol-jakoby nohy a ty mu dovolují jít hlouběji do vody.

Lucijej

Ze stejného důvodu jako letadlo, které se nepotápí, resp. se potopí jen jedenkrát :D

venkovan

Tuhle, bylo ještě teplo, tak nějaká mamina lezla do fontány na náměstí Kinských v Praze a hubovala synka, že mu uplaval bagr a ona pro něj musí vlézt. A že mu ho už nedá.
No škoda, že byla tak přísná. Docela při lovu plovoucího bagru zaujala chodce zejména mužského pohlaví a těšili jsme se, že by lov mohl být opětován.

lukas.zmizik

to jsou vsechno jen dohady a spekulace…zkousel to nekdo? navrhuji zde v odkaze pujcit si bagr z pujcovny a vyzkouset…

Zdroj: http://www.tir­pujcovna.cz/na­bidka-a-cenik-vozu-nad-3-5-t/?filter=7