kurec

Proč babičky a dědečkové chtějí dávat vnučkám a vnoučatům peníze, čokolády atd.?

Když jsem jako 9leté dítě poprosil rodiče, ať mi dají 20 kč na chipsy, tak to chápu. Ale bez toho, abych někoho poprosil, aby mně dal 50 Kč, nebo třeba čokoládu atd… Možná mám na to jen štěstí, ale přijde mně, že se to děje i ostatním lidem kolem mě.

Nejlepší odpověď
Disraeli

Dar, štědrost, laskavost, dobrota, pohostinnost pro návštěvu (obzvlášť vůči příbuzným hlavně dětem), rodinné vztahy,… nic? Asi neznámé pojmy. Taky si tímto „kupují“ přízeň. ;)

Další odpovědi
elkon

Je to známka toho, že mají svá vnoučata rádi, je to určitá pozornost, přilepšení. Dostával jsem já a i já svým vnoučatům občas přilepším. Je to zcela běžná situace.

Rokio

Protože chtějí být užiteční a potřební a také chtějí mít dobré vztahy se svými vnuky a vnučkami.

zjentek

Někde jsem četl, že se tomu tak děje i u šelem. Že když například velká kočko šelma (nebo i medvědice) někde v přírodě potká malé šelmičky- potomky vlastních mladých, tak že je třeba i olízne, případně s nimi nějak krátce zaskotačí… 🤷‍♂️

Hele, já nikdy nedostal ani prd a nikdo mě ani neolízl, natož se mnou zaskotačil, takže mně můžeš věřit, co ti teď napíšu. Nauč se ty dary chápat, jak je popisuji (ti staří za svou slabost nemohou) a nechápej je jen jako tvé štěstí, bo tě to svede, zpychneš a začneš s tím machrovat před spolužáky a to je začátek KONCE SVĚTA! ☝

Narodil ses s holým zadkem a s takovým i opustíš tělo, tak s bábi a dědulou jen tak skotač, maximálně olizuj, ale dary přenech komunismu a jeho neziskovkám! ☝

cappuccino

Prarodice sva vnoucata miluji a chteji jim to nejak ukazat. Sami si neco nekoupi, ale pro vnoucata vzdycky maji. Pokud se ti to nelibi, pozadej je o konkretni darek nebo o finance, aby sis mohl nasetrit na vec, kterou chces.
Ale vzdycky jim podekuj, protoze na to oni nejvic cekaji!!