Proč Asiati jsou obvykle tak nízké?

Proč Asiati zejmena Korejci, Vietnamci někdy Japonci a Číňané jsou obvykle tak nízké?
Existuje teorie, že, no, je to dáno genetickým Infantilismém
Tedy pokud jejich je obrovské množství, by měly být malé a
jíst proto poměeně málo, aby jídla bylo dost pro všech.
A ti národy, kteří neustále bojoval a žily v zimě naopak dostanou bonus v síle.
Ale v Číně před 500 lety populace byla nižší, než je nyní v USA a stejne tak v Koreji, Vietnamu bez pattného přelidnění

Další teorie , že dominance rýže ve stravě začala degeneraci genů růstu atd.

Takže co je pravdivé, kdo může říct?

Nejlepší odpověď
quentos

co z toho je pravda, těžko říct.

Univerzitní zdroj, a tedy dost věrohodný, praví, že vzhledem k tomu, že většina obyvatel Asie žila v chudobě, měla málo co jíst, no a když má člověk málo co jíst, mnoho nevyroste. (V trochu jiné podobě se to tradičně říká i dětem).

Všeobecně vzato má tělesná výška co do činění s tím, jak se daný jedinec přizpůsobil svému prostředí. Proto je mnoho Asiatů žijící dlouhodobě po několik generací v emigraci nebo v dnes již vyspělých asijských státech vyšší než ostatní Asiaté.

http://www.un­m.edu/~kimhill/101/lec­t3/lect3.html

Další odpovědi
Ar

Je to dáno způsobem života a hlavně pořizováním potravy. Po tisíce let se asiaté vyvíjeli hlavně jako sběrači. Podobnost se nechá najít třeba u Křováků a pravý opak jsou třeba Masajové.
To že by se výška srovnala během několika málo generací, při přestěhování je nesmysl. Ono lidstvo je i v Evropě vyšší než bylo před několika stovkama let.