Kepler

Proč Arabové opovrhují psem a Evropané i Američané jej mají za užitečné a oddané zvíře? Často i za domácí mazlíčky.

V arabských zemích je nazvání psem prý urážka.

Nejlepší odpověď
annas

Různý pohled. Ze zdrojů vyplývá, že Allah psy považoval za přítele, ale jeho zástupce Mohamed to zákazál.

1. Jsem britský pákistánský muslim a pocházím z docela náboženského prostředí (sám nejsem náboženský). Moje rodina v Pákistánu chovala psy a já mám psa tady ve Velké Británii. Měl jsem 2, ale jeden zemřel před 2 lety.

Ptáte se, zda moji lidé (muslimové) nenávidí psy? Řeknu to jednoduše, dokonce i uvedení jména mého zesnulého psa v rodině může vyvolat emoce. Byl pro nás jako dítě, byl krmen stejnou kvalitou jídla a bylo o něj postaráno lépe, než se spousta lidí chová ke svým dětem. Pravidelně ho brali veterináři na prohlídky a každý den se procházel, bez ohledu na počasí nebo událost.

Můj pes byl jako můj život, staral se o nás všechny, oba psi hlídali dům a velmi chránili mou rodinu, ale zároveň byli hodní i k dětem.

Pokud jde o vaši otázku, muslimové jsou jako ostatní, někteří se o psy nestarají, zatímco jiní (jako já) mají o psy a zvířata obecně velký zájem. V den, kdy Tyson zemřel, jsem ztratil možnost t pečovat o něj a pocity, něco, co mi pomohl naučit se objevovat.

2. Proč je mezi mnoha muslimskými vírami nechuť ke psům?

Nejde tedy o to nemilovat nebo nenávidět zvíře. Jde o to udržet tho pod určitými limity.

  1. Islámská víra zní – Psi se mísí ze slin ďábla, jsou nečistí.
  2. Psi jsou nečistí, to jen znamená, že je nelze pouštět do ložnic, domů, atd. To je vše.
  3. Muslimové s nimi nemají zkušenosti, bojí se , aby se nesetkali s slinami psů. Pokud se tak stane, musí se všechno vyčistit. Stejně aby výkaly neznečistily dům.

Nejde o nenávist, ale o hygienu.

Důvodem jsou tedy nečisté sliny,. Setkání s nimi by zplsobila muslima nečistého pro provádění modlity. . . Pokud se olizuje pes, měl by se člověk před modlitbou vykoupat.

Z tohoto důvodu nejsou psi povoleni, protože by bylo velmi obtížné provádět modlitbu, která se provádí 5krát denně.

4. Na některých místech lidé nejsou zvyklí chovat psy jako domácí mazlíčky a vzhledem k tomu, že existuje mnoho pouličních psů, kteří mohou na lidi štěkat. V těchto místech lidé (vč

5. . Islám také umožňuje těm, kdo chovají psy,a nemají prostředky k jídlu, využít je jako pomocníky při zajišťování j potravy.

6. Nikde v Koránu nejsou psi zakázáni, ani není zmínka o nějakém kontaminujícím účinku těchto nádherných zvířat, která jsou nejlepším přítelem člověka. V důsledku toho musíme zavrhnout všechny tyto hadísy , které vytvářejí lži proti prorokovi.

Psi jsou úžasná Boží stvoření. Spojují se s lidmi, chrání je a slouží jim, a to platí téměř od doby, kdy Bůh umístil člověka na Zemi. Má potom smysl, že by Mohamed (nebo jakýkoli posel Boží) zakazoval těmto milujícím tvorům zákaz, když to Bůh nedělá?

https://www.qu­ora.com/Do-Muslims-dislike-dogs-Why

Další odpovědi
Drap

U nich je to dáno vírou, psa považují za nečisté zvíře, stejně jako třeba prase. To je také důvod proč nesmí vepřové. Tak to stojí v Koránu, tak to pro ně platí.
jen tak mimochodem, nazývat někoho psem je urážka i u nás.

EKSOT123

Nechtěl jsem odpovídat, ale nikdo to tu nezmiňujete. Všude píší, že pes pokousal Mohameda. Možná je to jen fór druhotně odvozený od vztahu muslimů ke psům, kdoví.

aliendrone

Obyčejná řevnivost mezi zířaty, no. Prostě na ně žárlí, že jsou chytřejší, užitečnější a nesmrdí tolik. ;) :D :D

annas

EKSOT113,

Vaše odpověď zaujala, protože je opravdu divné, že Allah psy nezatracoval, dokonce odpustil jedné prostituce, když dala psovi napít ze své bozy.

  1. Mohamed a psi – o pokousání jsem nic nenašla, jen příkaz zněl na odstranění divokých psů, , především černých, kteří roznášeli vzteklinu. Byli tedy nečistí.
  2. Mohamed měl psy rád, ale vzrušovali ho, a tak nařídil, aby je všechny zabili, protože psi mají dobře viditelné genitálie a Mohamed byl tím údajně sexuálně vzrušen.

Bohužel psi nejsou tak pasivní jako ovce a kozy a zdráhali se podrobit jeho náklonnosti. Proto, protože nebyl schopen mít sex se psy, vymyslel hloupé příběhy o psích slinách a nařídil, aby byl psi poraženi. .

Těžko říct, co je pravda a co pověst …
https://www.qu­ora.com/Why-did-Prophet-Muhammad-order-to-kill-all-dogs

EKSOT123

Annas, o tom pokousání jsem to slýchával už dávno, ale asi máte pravdu. Když to teď dám hledat, tak to píší většinou jen v různých diskuzích, žádný solidní článek o tom. Takže to asi nebude pravda. Ale psi to určitě u Arabů nemají tak lehké, jak tvrdí ten Váš Pákistánec
https://pravy­prostor.cz/proc-je-pes-v-islamu-neciste-zvire/
Univerzitní odborníci říkají o psech v islámských zemích: „Během pouhých několika desetiletí na počátku devatenáctého století začali být psi považováni za ekonomicky zbytečné a nebezpečné pro veřejné zdraví. Výsledek? Několik rozsáhlých kampaní propagujících vyhlazení psů, což vedlo k tomu, že z měst Středního východu tato zvířata téměř vymizela. Navíc se změnil postoj k nim. Už to nebyli potřební a produktivní obyvatelé města, ale naopak byli nyní považováni za nebezpečné, nemocné a postradatelné,“ popisuje expert, profesor historie na univerzitě Yale, Alan Mikhail (3).

Zde je však evidentní, že uváděné důvody jsou smyšlené, protože psi rozhodně pro veřejné zdraví nejsou nebezpeční.

A jak to vypadá se psy v islámu nyní? „V srpnu 2014 na psy uvalil fatvu islámský duchovní Nasír Makarem Šírází, který šéfuje íránskému Ministerstvu dohledu nad islámem. Jak uvedl, domácí mazlíčky je třeba zakázat, protože je slám je považuje za nečisté a ve svých majitelích mohou probudit zlo.“

JežíšKristus

On je korán v zásadě příručka přežití v poušti, a zákaz vepřovýho mají proto, že jim v poušti hned shnilo a bylo jim z toho blbě. V dnešní klimatizované době to moc nemá smysl ale už to v koránu zůstalo no.

Arne1

Ježíš: přesně