Avatar uživatele
mmartin

Proč Apple byl a stále je tak oblíbený?

Tím mám na mysli kdy a čím se staly iPhone a vůbec všechny výrobky Applu tak oblíbené a proč jsou tak oblíbené doposud, když už je na trhu mnoho výkonnějších mobilů za menší cenu? Jde především o značku nebo je v tom něco víc? Celkem mi to vrtá hlavou, díky..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Klára K. před 3647 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Nerevarin

Odpoveď byla označena jako užitečná

Často přišli s nějakým boomem, s nějakou originalitou či vizí, která pak udávala směr. Třeba iPody, oblíbené mp3 přehrávače. Design a ovládání zde byly dovedeny k dokonalosti a ostatní výrobci je pak často napodobovali. Třeba i počítače měli odlišné, místo krabice a monitoru měli v podstatě vše v monitoru apod. Apple je hodně o designu, ovládání a originálním řešení, bohužel už jim trochu ujíždí vlak, zdá se mi. Už dlouho nepřišli s něčím odlišným. Co se týče počítačů, tak tam měli obrovskou výhodu v tom, že si psali operační systém jen pro určitej druh hardware a proto došlo k lepšímu sladění, než třeba u Windows, které se museli potýkat s tunou hardware. Apple se stal pro určitou skupinu lidí kult. Je to luxusní značka stejně jako třeba BMW či Mercedes. Jejich hlavní výhoda je jednoduchost, s jakou se jejich přístroje používají. Bohužel jsou jejich hračky dost drahé, hlavně třeba u nás. V USA to má kdejaký student, tady to mají hlavně bohatí, co se chtějí odlišovat, nebo často lidé, co pracují s videem či fotografiemi. Nějakou dobu jsem používal počítače od Apple a je to fajn věc. Ale zároveň mám rád i Windows a PC. Apple mi přijde trochu chladný a rozhodně netvrdím, že je lepší než PC. Každé má své pro a proti.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?mmartin Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Primárně jde o značku – prestiž…
Tedy – domnívám se, nejsem příznivcem ´jablíček´.
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

Oblibu a renomé si značka vybudovala již před příchodem mobilních telefonů.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek