mmartin

Proč Apple byl a stále je tak oblíbený?

Tím mám na mysli kdy a čím se staly iPhone a vůbec všechny výrobky Applu tak oblíbené a proč jsou tak oblíbené doposud, když už je na trhu mnoho výkonnějších mobilů za menší cenu? Jde především o značku nebo je v tom něco víc? Celkem mi to vrtá hlavou, díky..

Nejlepší odpověď
Nerevarin

Často přišli s nějakým boomem, s nějakou originalitou či vizí, která pak udávala směr. Třeba iPody, oblíbené mp3 přehrávače. Design a ovládání zde byly dovedeny k dokonalosti a ostatní výrobci je pak často napodobovali. Třeba i počítače měli odlišné, místo krabice a monitoru měli v podstatě vše v monitoru apod. Apple je hodně o designu, ovládání a originálním řešení, bohužel už jim trochu ujíždí vlak, zdá se mi. Už dlouho nepřišli s něčím odlišným. Co se týče počítačů, tak tam měli obrovskou výhodu v tom, že si psali operační systém jen pro určitej druh hardware a proto došlo k lepšímu sladění, než třeba u Windows, které se museli potýkat s tunou hardware. Apple se stal pro určitou skupinu lidí kult. Je to luxusní značka stejně jako třeba BMW či Mercedes. Jejich hlavní výhoda je jednoduchost, s jakou se jejich přístroje používají. Bohužel jsou jejich hračky dost drahé, hlavně třeba u nás. V USA to má kdejaký student, tady to mají hlavně bohatí, co se chtějí odlišovat, nebo často lidé, co pracují s videem či fotografiemi. Nějakou dobu jsem používal počítače od Apple a je to fajn věc. Ale zároveň mám rád i Windows a PC. Apple mi přijde trochu chladný a rozhodně netvrdím, že je lepší než PC. Každé má své pro a proti.

Další odpovědi
anonym

Primárně jde o značku – prestiž…
Tedy – domnívám se, nejsem příznivcem ´jablíček´.
😉

Lamalam

Oblibu a renomé si značka vybudovala již před příchodem mobilních telefonů.