AmazedWolf

Proč Amíci nevysvobodí severokorejský lid?

Techniku a peníze na to snad mají, ne? Nebo se snad bojí Kima?? Proč hrdí vojáci kteří slouží zemi založené na otroctví nevysvobodí utlačovaný a trízněný lid? Proč místo toho bojují jen tam kde je ropa, vyzbrojují teroristy a imigranty a rozvracejí Evropu?

Nejlepší odpověď
Drap

Snažili se o to dost dlouho. Pozbyli tam spoustu lidí, peněz a techniky. Ono neni vše tak snadné, jak to na první pohled vypadá. Kdyby měl Kim dostatečná naleziště ropy, tak už by ta dávno demokracii a svobodu přinesli.

Další odpovědi
mosoj

Oni toho nerozrochali na tom božím světě dost ? Nejsou tam žádné suroviny o které USA stojí. Prostě není co ukradnout.

Kryšpín

Velká snaha byla v letech 1955–1975 za presidentování demokrata amíka Jonsona, půda byla ničena chemii Agent Orange, rákosníci napalmem a přesto amíci nezvítězili, pravděpodobně rákosnické komouše podporovala Čína a Rusko, nakonec amíci dostali na frak, pak bylo rozděleno na Severní a Jížní, padlo tam několi milionů civilistů a desetitisíce amíků.

led

Doteraz nenašli zámienku, ako beztrestne napadnúť suverénny štát, ako sa im to podarilo s Irakom.

honza19hk

s technikou by problém nebyl,kdyby chtěli vymazali by KLDR z mapy za noc, ale ono nestačí že už toho rozbombardovali dost, kdyby aspoň jedinou válku dotáhli do konce. Ani ten podělanej Vietnam.

McArthur

Každý nechce třetí světovou válku začínat jen kvůli pár lidem. Severní Korea je zájmovou zónou Číny, dříve Sovětského svazu. Stále platí rozdělení světa dohodnuté na sklonku druhé světové války dojednané mezi mocnostmi a v tomto případě upravené v rámci korejské války.

Nezapomínejme, že Čína, Rusko a USA jsou spojenci v Radě bezpečnosti OSN. Tam se rozhoduje o tom, kdo bude komu podřízen.