nirja

Proč Amerika nesnáší Kanadu?

Zajímalo by mě proč se Američani nesnášejí s Kanaďany.

Nejlepší odpověď
gecco

A to by mne docela zajímalo, jakpak jsi na to přišla…
:-O

Další odpovědi
Löwe

Od kdy Amerika nesnáší Kanadu? Máš s tím aspoň vlastní zkušenost, když už se ptáš?

klumprt

Jestliže se tak nesnášejí, je zajímavé, že jsem nikdy neslyšel o žádné kanadsko-americké válce. Nebyl jsem v USA ani v Kanadě, ale tak nějak z filmů, dokumentů apod. mám dojem, že jsou to dvě docela odlišné země. Američani si z Kanaďanů utahují, že jsou až moc zdvořilí. Z Američanů si utahuje zbytek světa, že jsou to křupani. Ale že by tam byla nějaká velká averze, to si nemyslím. Občas si jdou asi na nervy, jako třeba mně Slováci, když jedu po D1, ale jinak bych řekl, že se mají rádi asi tak jako právě Češi a Slováci.

Quimby

Cože? Kanada je také v Americe.

Kanadá má velmi dobré politické vztahy s USA, dost obyvatel se stěhuje oběma směry a nevím o žádných národnostních problémech.

setapouch

Historie. Kanada je součást britského Společenství národů, na kterém si USA vydobyli nezávislost. Pro historii si přečti o tzv. bostonském pití čaje.

Mimochodem, nejde o nenávist, spíš o despekt.

Emefej

Protože Kanada hraje lepší hokej.

marci1

Oni se jen tak štengrují ! 🙂

Klaproth

Na základě čeho si to myslíš? Uveď nějaký konkrétní příklad, nejlépe něco z vlastní zkušenosti z pobytu v USA či Kanadě.

Šidlo

to nie je nenávisť, skôr závisť…resp. určite závisť

Kanada má sociálny štát, ktorý USA predstiera od New Deal…

majú štátne zdravotníctvo, lacnejšie školy, proste dostávajú za svoje dane viac

anonym

Asi,protože v Torontu je nejvíc kriminálnických přistěhovalců na světě.(Kosovo,Srbsko,Ch­orvatsko a jiní…)
https://sarma­tia.files.wor­dpress.com/2010/10­/cikani.jpg