Nassin

Proč americký vojenský konvoj projíždí přes ČR?

Nebylo by kratší, kdyby jeli přes Rakousko?

Nejlepší odpověď
da ny

A co by hledali za štěstí v Rakousku? Rakousko je neutrální země, ne člen NATO.

„Armáda České republiky se cvičení účastní jako tranzitní země logistickou podporu. Pro projíždějící jednotky postaví stanový tábor, zabezpečí tankování techniky a doprovodnou logistiku a zdravotnickou službu. Část logistické podpory zabezpečí nově vznikající prapor podpory nasaditelných sil z Rakovníka.“
Zdroj: https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/americti-vojaci-kolona-tabor-odpocine-nemecko-madarsko.A210520_112­247_domaci_re­my#utm_conten­t=freshnews&ut­m_term=ameri%C4%8Dt%C3­%AD%20voj%C3%A1ci%20v%20­%C4%8Dr%202021&ut­m_medium=hint&ut­m_source=sear­ch.seznam.cz

Další odpovědi
Pepa25

Možná ano, možná ne. Záleží, odkud přesně z Bavorska jedou.
ČR se ale cvičení účastní právě logistickou podporou (ubytování v půli cesty atd.)

autacek

To nejde, Rakousko je na rozdíl od nás neutrální.

Američané zase jeli někam provokovat? Mě v rámci sounáležitosti stačilo, jak se na nás naši kamarádi opět vykašlali v rámci solidárního vyhošťování diplomatů skr kauzu Vrbětice.

led

Pretože priama cesta na maďarské „bojisko“, kde v súčasnosti prebieha vojenské cvičenie, vedie cez ČR a SR. Cez Rakúsko, vzhľadom na jeho neutralitu cudzie vojská nesmú prechádzať.
Prirodzene treba si nielen vyskúšať logistiku počas presunu, ale aj prípadné reakcie občanov tranzitných krajín.

hapiky

Aby se ti hloupější měli čemu divit!

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Tie presuny sú ako skracovanie si cesty krížom cez trávnik napriek všeobecnému zákazu…
Tak dlho sa tadiaľ chodí, až sa vytvorí nezarastená cestička a správca parku tam radšej vybuduje nový chodník.
Tie NATO „spanilé jazdy“ vládam vyhovujú.

Pepa25

led: to je pěkně hloupé přirovnání, to není žádné vyšlapávání cestičky, ale prostě použití existující (se souhlasem majitele pozemku)

led

Pepa25, vy ste s tým súhlasili? Kto to odsúhlasil?

Pepa25

Nejsem majitel D1 😉