Davidekk98

Proč když ležím a vstanu, je mi na omdlení?

Nejlepší odpověď
orwell

Nízký krevní tlak a následné odkrvení mozku při změně polohy. Vstávej pomalu, nejdřív si sedni. Dej si na čas. Ono se to časem pravděpodobně upraví samo. Když ne, navštiv lékaře.

Další odpovědi
ivzez

Mohlo by jít o nízký krevní tlak, ale to přes internet nikdo
neposoudí, to by zjistil jen lékař při osobní návštěvě
(„domácí“ tlakoměry jsou jenom orientační, nejsou tak spolehlivé jako lékařské).

Zkus vstávat pomalu, při rychlé změně pohybu k tomuto někdy
dochází i u lidí, kteří mají tlak v pořádku.

Brblal

Až budeš u svého lékaře řekni mu to, a ať ti změří tlak.

Já sám jsem starší a beru léky na snížení krevního tlaku, a když jsem seděl a vstal a ušel pár kroků, tak se mi točila hlava, měl jsem moc nízký tlak, teď beru jiné (slabší) léky a už je to v pořádku.

lota

Nízký tlak, mám to tak celý život. Prostě člověk musí vstávat postupně, pozvolna.