-bebe-

proč a kdo vymyslel ajfelovu věž

potřebuju to do školy tak prosi odpovězte děkuju :D

Nejlepší odpověď
annas

Dá se najít na netu, ale je třeba vložit výraz Eiffelova věž.

Organizátoři Světové výstavy chtěli postavit ku příležitosti jubilejního stého výročí francouzské revoluce nějakou památku. Bylo představeno mnoho projektů. Vítěznem se stal projekt inženýra Gustava Eiffela, který spolu s inženýry Mauricem Koechlinem, Émilem Nouguierem a architektem Stephenem Sauvestrem věž postavili.

Otevření této pařížské památky bylo 6.května 1889. Věž sloužila jako vchod do areálu Světové výstavy a podle původních plánů měla stát pouze 20 let, do roku 1909.

Více v odkazu
http://www.an­dysekn.estran­ky.cz/clanky/his­torie.html

Další odpovědi
anonym

Není to „ajfelova“, ale Eiffelova věž – dál zapátrej…
😉

anonym

Takovou neznám!

HonzikPernik

Aby se lidi jako ty mohli takto blbě ptát a byl to {$autor->EiffelVez}

Krakis

Eiffel-a poupravil mu jí Jára Cimrman… 🙂