Michal Kole

Proč a k čemu mají hasiči osobní automobily či dodávky uzpůsobené k sedění o 8 mi místech bez majáků a hasicí techniky?

Nejlepší odpověď
www

Zejména k přesunu pracovníků na místa mimo přímý požární zásah.
Třeba za sportem, na soutěže, nadřízený/pořízený orgán ap.

Další odpovědi
Mc Merkurion

někdy dělají preventivní akce,například při lesních požárech se hlídá ohnistě i několik dnů,tak aby se vystřídali,tak je tam musejí nějak dopravit,na různá cvičení a školení

Děda Louda

Hasiči nejezdí jenom a výhradně hasit. Také se třeba dopravují na místo zásahu, kde je technika už rozmístěna, na preventivní akce, k vyšetřování, školení nebo mají spoustu jiných aktivit, k nimž zásahovou techniku nepotřebují. Ta by naopak mohla chybět jinde.

honza19hk

Je to tzv DA což je dopravní automobil.Není pravidlem aby měl pouze 8 míst může mít i míń.Slouží k převozu většího počtu hasičů při větší události. Bývá v nich i základní hasičské vybavení(hasi­čák,sekera,pá­čidla, atd.....)
Doplňuji:
Jo a VRZ podle vyhlášky mají.

GoCars.cz

Pokud je to takové auto, v 99,9% se jedná o vozidlo SDH (Sbor Dobrovolných Hasičů) takové vozy se z 85% používají na přepravu na soutěže a závody, ostatních 15% tvoří zásahy (povodně, pomoct obyvatelům v nouzi, technické pomoci).

Pokud má takové auto majáky, a na dveřích napsáno příslušný kraj HZS (hasičský záchraný sbor), tak i profíci takové auta využívají na přepravu na soutěže, případně jak bylo zmíněno, občas je potřeba naložit pár chlapů a jet vyměnit směnu k zásahu, případně i ta technická pomoct. Ale u HZS se spíše člověk setká s tzv. „speciály“, které jsou třeba jen 3-místné a v zadu osazeno „mini“ řídícím střediskem, případně pak různé speciální zaměření (potápěči, únik chemikálií, pojízdná laboratoř, rychlý zásahový automobil a mnoho dalších variant)

cochee

Co se týká majáků, je třeba připomenout, že majáky nemusí být připevněny na střechu vozidla „natvrdo,“ jsou i snímatelné majáky.

anonym

K evakuaci na větší vzdálenosti, dovoz stravy. podle situace a nouze.