Avatar uživatele
-ve-verka

Proč a jak zvířata mění barvu???

Proč a jak zvířata mění barvu? a jaké zvířata ji mění?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4577 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
rynek878

Zvířata mezi sebou nevedou války. Přesto každý den, každou hodinu i vteřinu bojují o přežití. Pomáhá jim v tom právě maskování. Různě přizpůsobují své zbarvení okolí. Mistrem nad mistry v tomto sportu je chameleón.
Chameleón mění barvu, ať už je starý několik týdnů nebo let. Nemění barvu ani podle své kořisti. Lovení živočichové ho nesmějí vidět v okolním prostředí. Chameleón mění svou barvu jen podle nálady.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
atriplex

Chameleon, jak je výše uvedeno mění barvu kůže tím, že umí "pohybovat" pigmentem v kůži. To dokáží mnozí plazi, ale třeba také chobotnice. Důvodem je obvykle maskování, aby je neviděl nepřítel. Pak také zvířata umí měnit barvu tím, že vymění srst. To dělají například savci v polárních oblastech. V létě jsou hnědí, v zimě bílí: polární liška, polární zajíc a nebo třeba hranostajl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Jak správně píše atriplex, krom chameleona mění barvu i chobotnice a viděla jsem reportáž. Mění barvu i rychleji a věrohodněji než chameleon.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
j.a.n.a.

Mění ji například chameleon a mění ji protože se té určité barvy dotkne!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
louhra

Souhlasím s předchozími odpověďmi.Chci jen dodat,že existuje dost druhů ryb,které to také dokáží.Většinou to ryby dělají z důvodu své ochrany(maskování),nebo při vzájemných soubojích.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata