Gami.Pet

Proč??…

Když rychlejc někdy i normalně když vstabu z postele křesla se mi sníži krevni tlak?tzn mota se mi hlava vidim trochu černou zalehnou mi uši mravenčeni,u toho kdy vstavam z kresla to neni tak strasne ale vetsinou z te postele a zajimame proc?proc se to tak deje ze mi klesne tlak?
Predem dekuji 😉

Nejlepší odpověď
Damiana

Někdy se to stává – hlavně pokud jsi v pubertě (neuvádíš věk:-) souvisejí s tím i hormonální změny v organismu. Časem se to obvykle upraví, neboj.:-) Jestli tě to ale hodně trápí, určitě se s tím obráť na lékaře – nic se neděje, změří ti tlak a poradí ti co a jak.
Pomáhá zrnková káva. Já ji ale nepiju – mám také nižší tlak, ale občas si dám bio hořkou čokoládu s kávovými zrny nebo jím nepražené čokoládové boby. Jedna fyzioterapeutka mi poradila, že jak vstaneš, dej nohy křížem (přes sebe) a hodně je sevři v tříslech. Zmáčknou se tam nějaké důležité body, které zabrání tomu, aby ti bylo mdlo. Tak – doufám, že ti to pomůže:-)

Další odpovědi
M.

Vstávej pomalu, pokud to během pár momentů zmizí, tak by to nic být nemělo.

Bedy

Jděte za lékařem – tohle by se mělo řešit, než z toho bude něco vážnějšího.

terry

Co to je za otázku – Proč??…

http://www.od­povedi.cz/stran­ky/pravidla-otazek

Taky by sis mohla otázku před odesláním zkontrolovat.
A jinak, stává se to, raději by měla k doktorovi. Poradí ti co a jak. Neuvádíš věk a ani další podrobnosti. Důvodů může být více. Mně se to podobně stávalo taky.

franku

Pokud se Ti motá hlava,tak dej nohu z postele a brzdi.Je tím myšleno vstávat pomalu,napřed dát nohy z postele,pak si sednout a teprv vstát.Jinak se svěřit lékaři.