bububabu

Proč ČT 24 celý Štědrý den vysílala komunistické týdeníky?

Nejlepší odpověď
da ny

Zkuste položit dotaz přímo ČT, dostanete fundovanou odpověď.
"Televize zprávy z doby před 25 lety vysílá na programu ČT24 před hlavním večerním zpravodajstvím. Na svém webu je popisuje jako "sestřih toho nejpodstatnějšího, co nabízely původní Televizní noviny před čtvrtstoletím. Totalitní propaganda den po dni.""
https://domaci­.ihned.cz/c1-40845080-kocab-kritizuje-ct-proc-se-vysilaji-25-let-stare-zpravy-z-totality

Neobjevila jste Ameriku. Ty týdeníky běží v ČT několik let, zejména v sobotu a v neděli.
Pan Kocáb také brblá ….. 
https://www.no­vinky.cz/doma­ci/193700-kocab-se-osopil-na-ct-proc-vysila-stare-komunisticke-zpravy.html
Je to kus naší historie.
Pamětníci ještě nevymřeli a některé mladé to zajímá V čem a jak žili rodiče, prarodiče) … Je třeba mít na zřeteli, že historie bývá „upravována“ vládnoucími režimy, zájmovými skupinami i jednotlivci. Každý k obrazu svému, s ohledem na svůj původ (sociální)..
Československé týdeníky se promítaly v kinech, vždy před filmam.

https://www.li­dovky.cz/redi­tel-ct-janecek-vedl-tydenik-ksc-duf-/zpravy-domov.aspx?c=A090225­_180559_ln_do­mov_mel

Další odpovědi
ivzez

To je otázka pro vedení a dramaturgii ČT
(nevím o tom, že by sem někdo takový chodil).

Mc Merkurion

… a proč ne? je to zpravodajský kanál, tak budu raději, když budou dávat autentický dokumenty pro důchodce, jež si vzpomenou na svý mládí na štedrej den, než aby za naše prachy kupovali nějakej drahej film, když se stejně ví, že všichni koukaj na pohádku a na stromeček … tyto věci mne netrápí, tv nemám, a nechybí mi …

la la la

Pro pražské kavárníky a inteligenty jako jsem já, kteří Vánoce neslaví a kvalita pořadů na jiných televizních stanicích se jim zdá nedostatečná.

Kryšpín

Poněvadž od starostů po vrchnost, je řada demokratů kteří zahodili rudou knížku včas, tak aby trochu o vánocích jejich paměť byla oživena na vzpomínky při budování komunismu v nýnějším blahodárném kapitalismu

autacek

Nutno podotknout, že vydání těchto zpráv je značně redaktorně upraveno pro potřeby dnešní doby. Tedy pustí se jen něco. Vzhledem k tomu, že už „totéž“ dávali s názvem „před dvaceti lety“, příště to pojmenují před třiceti lety…