Bob2

Je tu někdo další, koho partner nebo partnerka bezdůvodně odstřihl od společných chvilek?

Zdravím rád bych se zeptal zda li má někdo podobnou zkušenost, mám novou patrnerku cca rok a poslední dobou nám to nějak neklape v posteli… Doposud bylo vše v pořádku, více méně pětkrát do týdne jsme spolu spali, ale teď uplynne klidně čtrnáct dnů a nic. Když se jí na to zeptám, je okamžitě spor, že na ní tlačím a co bych pořád chtěl, nevím co s tím.. zdravotní problémy v tom taky roli nehrají a že by měla někoho jiného se mi uplně nechce líbit. Je tu někdo další, koho partner nebo partnerka takhle bezdůvodně odstřihl od společných chvilek?

Nejlepší odpověď
moravan

Ženy mají celkově nižší libido, menší potřebu sexu. To se může leckomu nelíbit, může s tím i nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co se s tím dá dělat.
U dlouhodobých vztahů je běžná frekvence asi 1× týdně, ale vím i o lidech, kde je to 3× ročně.
Další důležitý fakt je, že žádný vztah, který má vydržet, nelze postavit na jakkoli skvělém sexu. Ti lidé musejí sdílet společné hodnoty, mít podobný názor na svět, atd.
Sex je jen koření, ne jídlo.

Další odpovědi
Kelt

Tak klíč k vagině může být dobrý, ale když neznáš heslo, tak se nikam nedostaneš. Tak si to vyjasni, jak to bude dále a proč to tak je. Rady ti nikdo dávat nebude. Nebo si zajděte do poradny. Třeba si myslí, že ji nemáš rád. Ale každé to musíš dát vědět jiným způsobem. Někdy stačí to říct správným tonem ve správné náladě, někdy stačí vhodný dotyk, Napřed hledej chybu u sebe a klidně se jí a to zeptej a pak se ptej jí. Třeba ani norkový kožich, jaguár, letecky na Hawai a další takové drobnosti nejsou to, co ona chce.

elkon

Příčin může být mnoho, třeba i jiný chlápek.

UPhelp

Bezdůvodně to možná není. Třeba bude problém v něčem jiném, než v posteli.
Musíš se dvořit ;)) (i vlastní partnerce – není to samozřejmost), nějaký dárek, snaha. Kytka, boboniéra, nějaký výlet. A když jí to neobměkčí, tak pak teprve se zeptej v čem je problém a zkuste to probrat (prodiskutovat a dojít k řešení – ne hádat).

Třeba jí vadí technika. :D

zjentek

Čtrnáct dnů a nic? To je podezřelé. Už tak jste spolu předtím moc nespali, jak plyne z textu.

A to už spolu nehrajete ani člobrdo, nebo jiné? Bo jestli jsi fakt odstřiženej od SPOLEČNÝCH CHVILEC, tak to je stručně KONEC, tady není co okecávat, je mi líto.

paul1

Možná by přece jen pomohla návštěva na gynekologii.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Bob2

Já nevím takhle jinak vše funguje, rozumíme si, na výlety, večeře chodíme společný čas spolu travíme vcelku hodně bez nějakých sporů apod. i to člobrdo si dáme :D já vím že se nedá stavět vztah na sexu, jen mě dost zaskočila ta změna asi jí v té postely něco chybí, ale to my neřekne, překvapily jste někdy své partnerky nějakým erotickým dárkem ?

UPhelp

moravan, tomu nevěř, že mají menší potřebu sexu. :P
Muži jsou v tomto ohledu akorát takoví agresivnější, dominantnější, ale ženy mají úplně stejnou (stejně vysokou) potřebu. A přímo v oblasti uspokojování navíc složitější a rozmanitější. Když to napíšu všeobecně a zpříma, tak ženy jsou úplně stejně nadržené jako muži. Lišit už se to může akorát jedinec od jedince, kde ale většina to má nastavené stejně.

Pepa25

UPhelp: moravan je zřejmě již straší pán, takže ví, že potřeba sexu u žen se VÝRAZNĚ liší podle věku a situace (podstaně víc než u mužů). Takže u žen bez závazků kolem třicítky je to nesrovnatelné s vdanou se dvěma závazky a 40 pryč …

UPhelp

Sice s těmi staršími nemám zkušenostmi, ale nemyslím si, že by se jim věkem nějak snižovalo libido. Třeba jen zájem (o někoho konkrétního) nebo problémy se sebvědomím (stáří, postava).
Jako stres, spousta práce, málo čásu, únava, děti atd. udělají svoje. Ale to je individuální. Že třeba MAJÍ míň sexu (v menší intervalech) neznamená, že to tak cítí a že by nechtěly víc nebo se jim snižovala potřeba sexu. :D

UPhelp

Abych to upřesnil, jak jsem to myslel: Muži/kluci jsou třeba taky někteří stydlivější a nemají třeba sex vůbec, to neznamená, že mají menší potřebu sexu. Některé holky/ženy jsou vychovanější a roky s nikým nechodily ani nespaly, nenašly nikoho vhodného a nejsou to dě*ky nebo jsou taky stydlivější. Taky to neznamená, že mají menší potřebu sexu. Jen se jim ho nedostává, ať už vlastním dobrovolným rozhodnutím/vůlí nebo osobními problémy.
Ano, především s pubertou souvisí bouřlivé a nevyrovnané hromony, pudy, hlavně sexuální pud. Ale není to nějak výrazně odlišné ve srovnání s vyšším věkem. Pohlavní pud ovládá všechno, veškerá energie, motivace, psychika a zde se nějak zásadně neodlišuje pohlaví. Potřeba sexu je tu stále, i když jeho „vykonávání“ a projevy se mohou lišit vzhledem k situaci (spíše než k věku. Ale většinou je k určitému věku typická i určitá situace – z pohledu práce, dětí,…). Je to ten nejzákladnější pud a to ne ve smyslu „primitivní,“ ale nejzákladnjěší jako nejdůležitější, nejčastější a největší.

UPhelp

Asexuálové jsou jiná (zvláštní) liga.