Adula.57

Jak na problémy se zapínáním openofficu?

Dobrý den,
nainstalovala jsem si teď originální Openoffice. Když je chci otevřít, vyskočí mi varovné okénko, abych potvrdila, že program může v počítači provést změny. Když do odkliknu, tak se to spustí normálně. Druhý problém je, že když si chci otevřít nějaký svůj starý dokument, tak to nejde a objeví se, že na to nemám oprávnění(nevím, jestli to s tím souvisí, ale jsem správce počítače). Nevíte jak to udělat tak, aby mi se mi přestali zobrazovat obě dvě okénka? Zkusila jsem to odinstalovat, nainstalovat znovu, několikrát restartovat, nainstalovat někam jinam, ale pořád nic.
Doplňuji:
Tento balíček jsem měla právě předtím, ale stažený ze slunečnice.cz. Tam se mi ale taky začali zobrazovat okna na obnovu a nešly mi otevírat cizí dokumenty.

Odpovědi
anonym

To nelze takhle na dálku přesně napsat kde je chyba,ale asi nebude plně funkčí,nebo tam bude nějaká chyba,ale kde,těžko říct,já bych to dal pryč z pc.
Zkus si dát tento balíček a budeš mít klid.
http://www.sta­huj.centrum.cz/pod­nikani_a_domac­nost/kancelar­ske_aplikace/os­tatni/openoffi­ceorg/
Doplňuji:
Starý office musíte nejprve dát celý pryč i z disku c files programy,programy funkce,on se cpe všude do dokumentů,které otvíráte.
pak postačí jen apache oficce.
Já ho používám několik let a jsem nadmíru spokojen.

gecco

Stáhni si OfficeLibre (jde o ´následovníka´ OpenOffice – o novější balík) – https://cs.li­breoffice.org/ – a pokud možno vždy stahuj z webu autora projektu (Slunečnice, Stahuj a podobné weby obsahují spoustu ´fejků´…
😉
…„okénko, abych potvrdila, že program může v počítači provést změny“… – jde o nastavení OS, které tě upozorňuje na potenciálně nebezpečné chování (mělo by jít ´odkliknout´, aby se toto varování zobrazovalo.
…„otevřít nějaký svůj starý dokument“… – zkontroluj si, zda (i jako správce) máš na daný dokument (nadřazený adresář…) práva (ale je možné, že tento problém vyřeší i nainstalování nové verze SW.