sofid

Může to být problém se zády v mladém věku??

Dobrý den, poslední dobou mám občas problémy se zády, jde o to, že když sedím, tak mi někdy tak „fikne“ v zádech a vystřeluje mi to do nohy až skoro nemužu chodit (s velkou bolestí) vystrašilo mě to o to víc, jelikož jsem poměrně mladý (věk uvedu v rozmezí 16–19 let). Může to být tím, že páteř a celkově postavu nemám ještě vyvinutou a nebo to může být věčí problém. Chtěl bych dodat, že bolest přejde do 5 minut. Předem děkuji za opdovědi.

Nejlepší odpověď
anonym

Rozhodně zajdi za doktorem a nech se poslat k rehabilitačnímu – takové počáteční potíže mohou snadno přerůst v trvalé postižení…
Zřejmě budeš muset upravit držení těla a posílit vnitřní svalstvo – rahabiliťák tě naučí cviky.

Další odpovědi
huxa

Jako malý jsem občas chytil do zad něco jako křeč a víceméně jsem musel ležet na zemi desítky minut, za pár let se to srovnalo, v tvém věku zhruba.
Jestli chceš mít určitou jistotu (ne 100%), že by se to nemělo rozvinou a nemělo by ti to zůstat, navštívil bych, jak píše mowla, doktora, který tě pošle k specializovanému doktoru.
Mohlo by to byt vyvíjení se (jak často masturbuješ? Stává se to v nějakém časovém měřítku vzhledem k masturbaci?) a nebo také špatnými nervovými signály, hormony. V tom horším dobrými nervovými signály, kdy bys měl doopravdy problém s páteří (kolik hodin denně prosedíš?).

Rád bych od tebe si přečetl odpovědi, na mé otázky, v diskusi či doplnění.

msi

Poradím ti: Začni cvičit, jíst zdravě a správně drž tělo. Nauč se to. Při sezení, při stání, apod..
začni cvičit a zlepší se to chlape.

postcd

když to při příští návštěvě řekneš doktorce tak tě pošle třeba na nějaké cvičení a nebo k neuroložce, která ti koukne na záda a třeba předepíše cvičení. tam tě naučí pár cviků na záda. jsou prospěšné. já je cvičím dodnes pokaždé když „cítím“ záda. Cviky najdeš ale i na internetu, avšak naučit se je cvičit dobře moc lidí nedokáže bez toho aby ti s tím pomohl naučit profík