Janek07

Problémy s vypínáním obrazovky u notebooku

Mám problém s obrazovkou u noťasu.Občas se mi stane,že se mi vypne třeba i po půl hodině od zapnutí,jindy se vypne až po několika hodinách.Vypne se jen obrazovka,ale jinak počitač jede dál.Proto ho musím vypnout „šokem“.Vím že ho tím ničím a proto se chci zeptat jestli někdo neví čím to je?Mám ho i podložený knížkou aby větrání bylo efektivnější.

Odpovědi
bolak

Mrkni se do možností napájení (VLASTNOSTI>SPOŘIČ OBRAZOVKY>NAPÁJENÍ) jestli tam nemáš nastaveno vypínání monitoru po určité době neaktivity.

Pokud ne, napiš jestli už se ti to stávalo i dřív a co máš zapnuto za programy, když se ti monitor vypne.

arygnoc

teoreticky by sa mala obrazovka "naštartovať " po pohybe myšou či ťuknutím do klávesnice.
Skúste bolakovu radu, inak doporučujem preinštalovanie ovládačov.

Janek07

Můžete mi prosím poradit jaké ovladače bych měl přeinstalovat?

bolak

Když ti to už funguje tak žádný neinstaluj. Prostě tam nastav „nikdy nevypínat“ a dál se v tom nehrab. Ve windowsech platí jedno pravidlo: „když to funguje, nevrtej se v tom“ :)
Pokud ti vše běží jak má, nemá cenu instalovat novoty, kor ve WIN ne, tím si to můžeš ještě celý podělat. Pokud bys byl ale tvrdohlavý, jsou programy který ti vyhledaj nové ovladače automaticky a to úplně od všeho. Já znám slimdriver a drivergenius, ale někteří zkušení uživatelé tvrdí že: „ruce pryč od těchto programů“, takže se rozhodni jak myslíš.

Každopádně dlužíš mi dvě miliardy palců. A šestset vosumdesát 4 tisíc nominací.

Janek07

Děkuju..Měl sem tam nastaveno vyp.po 2Omin.,ale dříve se mi to nestávalo.Jinak mám většinou zapnutý to co vždy,FB a seznam