panenka

Poradíte mně, jak je možné vyřešit problémy s PC dle popisu v dodatku?

problemy s pc

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

dobry den mam k vam prosbu koupila jsem si notebook a muj znamy me tam prihlasil jak majitele ale muj syn tam na neco kliknul a ted se vse zmenilo a je pod vsim psan on muzete mi pomoci?i nektere soubory obsahuji jeho jmeno a ja ted na plose nevim jak to přepsat.a jeste mi nefunguje stahovani hudby pres atubecatcher muzete mi pomoci nebo se nekdo na dalku se mnou spojit a jeste mi furt vyskakuje anglicky ze si mam aktivovat ochranu pc ale tu ja mam dekuji

Nejlepší odpověď
led

Zjavne si tam nastavil vlastný profil s administrátor­skými právami.
Skúste pozrieť v ponuke START, či tam nie je možnosť prepnutia na váš profil.
Pokiaľ toto nedokážete, obráťte sa na vášho známeho, ktorý vám vytváral váš profil, aby
1 – váš profil bol hlavný (admin) a synov profil bez admin práv.
2 – alebo, čo by mohlo znamenať, ak nebudete zálohovať vaše dáta, dokumenty, ich stratu, vrátil počítač, tak ako ste ho kúpili, takzvané „továrenské nastavenie“ a vytvoril 2 profily viď bod.1

Odborné práce zverte odborníkovi!

Další odpovědi
ivzez

Souhlasím sice s Led, že jste se nejspíš dostala
do synova profilu, i v tom, že by v notebooku mělo
být možné se přepnout do svého profilu.

Ale vzhledem k obsahu i formulaci Vašeho dotazu bych poradila
se obrátit na někoho, kdo PC rozumí více, kdo Vám s přepnutím
a nastavením pomůže a hlavně, kdo Vám vše podrobně vysvětlí.

Pustíte-li se do toho sama, můžete docílit toho, že NB už nespustíte.

Ještě jedna důležitá rada: Nikdy (!!) neumožňujte
do svého počítače přístup přes internet někomu, koho neznáte!

Poznámka:
Tím, že máte ochranu PC, si nejsem jista…

Edison

Bohužel spousta lidí dosud nepochopila funkce, struktury a práva profilů na nejrůznějších zařízeních. A pak se divíme nejrůznějším napadením a krádežím přes kdejakou karkulačku.

led

ivzez, „Pustíte-li se do toho sama, můžete docílit toho, že NB už nespustíte.“
práve preto som napísala (polohou zvýraznené): „Odborné práce zverte odborníkovi!“

malá ukážka: nedávno som spojazdňovala v istom podniku počítač, do ktorého vliezol tzv.odborník s prezývkou „rýchle prsty“ (rýchlo píše, stláča klávesy a nečaká, ak počítač nestíha) celá závada bola práve v množstve otváraní rovnakého programu, takže stačilo pomocou správcu procesov zastaviť beh týchto otváraných programov a počítač sa od radosti rozbehol ako pstruh v horskom potoku.

ivzez

Led,
nejspíš jsem to měla vyjádřit jinak.
Mně šlo hlavně o to podtrhnout, že si to má tazatelka nechat vysvětlit. Protože pokud v NB syn udělá něco dalšího, znovu si nebude vědět rady.

Zdůraznit jsem chtěla i to, že by neměla lehkomyslně pustit
do svého PC někoho, koho nezná. Tady sice asi nebude nikdo chtít
vyloženě škodit, ale někoho by mohl napadnout nějaký „žertík“.