Avatar uživatele
panenka

Poradíte mně, jak je možné vyřešit problémy s PC dle popisu v dodatku?

problemy s pc

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

dobry den mam k vam prosbu koupila jsem si notebook a muj znamy me tam prihlasil jak majitele ale muj syn tam na neco kliknul a ted se vse zmenilo a je pod vsim psan on muzete mi pomoci?i nektere soubory obsahuji jeho jmeno a ja ted na plose nevim jak to přepsat.a jeste mi nefunguje stahovani hudby pres atubecatcher muzete mi pomoci nebo se nekdo na dalku se mnou spojit a jeste mi furt vyskakuje anglicky ze si mam aktivovat ochranu pc ale tu ja mam dekuji

Upravil/a: annas

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, ivzez před 2010 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Zjavne si tam nastavil vlastný profil s administrátor­skými právami.
Skúste pozrieť v ponuke START, či tam nie je možnosť prepnutia na váš profil.
Pokiaľ toto nedokážete, obráťte sa na vášho známeho, ktorý vám vytváral váš profil, aby
1 – váš profil bol hlavný (admin) a synov profil bez admin práv.
2 – alebo, čo by mohlo znamenať, ak nebudete zálohovať vaše dáta, dokumenty, ich stratu, vrátil počítač, tak ako ste ho kúpili, takzvané „továrenské nastavenie“ a vytvoril 2 profily viď bod.1

Odborné práce zverte odborníkovi!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Souhlasím sice s Led, že jste se nejspíš dostala
do synova profilu, i v tom, že by v notebooku mělo
být možné se přepnout do svého profilu.

Ale vzhledem k obsahu i formulaci Vašeho dotazu bych poradila
se obrátit na někoho, kdo PC rozumí více, kdo Vám s přepnutím
a nastavením pomůže a hlavně, kdo Vám vše podrobně vysvětlí.

Pustíte-li se do toho sama, můžete docílit toho, že NB už nespustíte.

Ještě jedna důležitá rada: Nikdy (!!) neumožňujte
do svého počítače přístup přes internet někomu, koho neznáte!

Poznámka:
Tím, že máte ochranu PC, si nejsem jista…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Bohužel spousta lidí dosud nepochopila funkce, struktury a práva profilů na nejrůznějších zařízeních. A pak se divíme nejrůznějším napadením a krádežím přes kdejakou karkulačku.

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

ivzez, „Pustíte-li se do toho sama, můžete docílit toho, že NB už nespustíte.“
práve preto som napísala (polohou zvýraznené): „Odborné práce zverte odborníkovi!“

malá ukážka: nedávno som spojazdňovala v istom podniku počítač, do ktorého vliezol tzv.odborník s prezývkou „rýchle prsty“ (rýchlo píše, stláča klávesy a nečaká, ak počítač nestíha) celá závada bola práve v množstve otváraní rovnakého programu, takže stačilo pomocou správcu procesov zastaviť beh týchto otváraných programov a počítač sa od radosti rozbehol ako pstruh v horskom potoku.

před 2010 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Led,
nejspíš jsem to měla vyjádřit jinak.
Mně šlo hlavně o to podtrhnout, že si to má tazatelka nechat vysvětlit. Protože pokud v NB syn udělá něco dalšího, znovu si nebude vědět rady.

Zdůraznit jsem chtěla i to, že by neměla lehkomyslně pustit
do svého PC někoho, koho nezná. Tady sice asi nebude nikdo chtít
vyloženě škodit, ale někoho by mohl napadnout nějaký „žertík“.

před 2009 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek