smile35

Problémy s notebookem Acer, začal se zpomalovat. Čím by to mohlo být?

Zdravím, můj notebook je starý tři roky. Před několika měsíci začala zlobit baterka, musím ho nechávat na nabíječce pořád. K tomu se začal cca před třemi týdny hodně přehřívat, tak jsem přejela větráčky vysavačem, ale vůbec to nepomohlo a včera se začal příšerně zpomalovat. Než se načte nějaká stránka na netu, trvá to hodně dlouho a když spustím video na Youtube, tak se po chvilce zasekne a zčerná. Je tady nějaká dobrá duše, která by uměla poradit čím to bude?? Předem díky.

Odpovědi
Alesh

Je to „kvalitou“ značky Acer. No, začni si šetřit na nový ntb a této značce se propříště raději vyhni. 😉

anonym

Baterku jedině vyměnit (nebo nechat repasovat) a nebo jej provozovat na zdroji.
Pokud jde o přehřívání – notes je potřeba fyzicky rozebrat, zkontrolovat funkčnost HeatPipe (příp. vyměnit – ale obvykle nebývá vadná), vyměnit teplovodnou pastu a důkladně vyčistit větrací kanály.
Pokud jde o zpomalení – může být způsobeno přehříváním, ale také nedostatečnou volnou kapacitou disku a nebo ´zaplácaností´ paměti nedůležitými programy, můžeš zkusit

___
Pokud si netroufáš, je nejjednodušší svěřit to servisu – nebo aspoň zkušenějšímu kamarádovi.
😉