Mirdas

Problémy s EXEKUCÍ

Kamarád kdysi ručil svému příbuznému, který ovšem půjčku nesplácel a tak příšla exekuce na kamaráda.
Může a jak uplatňovat exekuci právě na toho příbuzného, který ho do této situace dostal?

Odpovědi
Dochy

Podle toho co jsem slyšel, pak musí zaplatit (ručil) a pak vymáhat peníze po kamarádovi. Pokud není ochoten zaplatit tak přes soud (žaloba na zaplacení dluhu). Pokud bude úspěšná a kamarád nezaplatí, pak druhá žaloba na výkon rozhodnutí…

Co mně na současném systému s… je, že podle všeho je možné uplatnit na ručiteli exekuci bez toho aby se mu dalo včas vědět, že závazek nebyl dlužníkem plněn. Takže přesto že ručím třeba za dluh 100000, můžu být najednou postaven před povinnost splatit 150000 ☹

Drap

Je jediná možnost řešení pokud neni možná domluva a to soudně.

mosoj

Jediné řešení je uplatnit škodu v občansko právním řízení. Otázka je co vysoudíš a kolik to zase bude stát.