Alegro

Problémy s BSOD (blue screen of dead)

nidky v živote jsem „modrou smrt“ nevidel az do te doby nez jsem si poridil notebook (3gb ram) .. uz pri instalaci winXP byly potize ktere se nastesti vyresili (stacilo v BIOSu vipnout neco se sata diskem jestly si dobre pamatuji ten nazev) potom jsem si chtel konecne zapnout nejakou hru (:D) ale hned kdyz jsem 2× klikl na ikonu tak se vypl komp a problikl tak BSOD a komp se resetoval a byl jsem hned na zacatku (nekde jsem na foru cetl ze xp si dokaze rozdelit 2.5GB ramky )coz se na tomto webu vyvratilo..(ze pry dokaze delat i s 4GB ramky) nekdo rikal ze staci reinstal windowsu … duvodu BSOD je velka spousta a jak rikam …videl jsem ten bsod poprve
pokud to je nutne napisu sem vsechny parametry
Doplňuji:
mno je zcela novy zadny directX proste zadna grafika (treba to muze byt onen duvod)
skousel jsem jinou hru a sla (diky boze)
akorat ze ted tam ty graviky skusim dat .. uvidime jestly to je tim…
kod bylo teze ho zjistit protoze se to objevilo ve zlomku vteriny ale nakonec jsem si po par pokusech vsiml…
STOP 0×000000D1
nemuzu pochopit na strankach microsoftu kde je chyba… bud mluvi uplne o necem jinem nebo jsem si toho nevsiml.. moc diky jestly mi nekdo poradi

Odpovědi
Chico

Až budete mit zase modrou smrt tak opište ten číselný kód a chyba se pak dá identifikovat. No zřejmě XPčka lae mají nějaký problém s hardwarem vašeho notebooku, je také dost možný, pokud je opravdu nový a systém na něm není že je nějak poškozený.
Mužu doporučit vyzkoušet jiný systém (novější – např Win 7).

S tou RAM to neni uplně přesně 4GB všechyn je nevyuzije – staci 3GB.

Doplnění:v BIOSU se dá nastavit aby se „modrá smrt“ robrazila dokud ji neodkliknete – takže se to dá pak v klidu přečíst.

Nevím také jakou jste předtím zkoušel hru, třeba nejde na xp a schazuje je.

denimirl

modra smrst se objevi vetsinou kdyz ti zmizi z windowsu slozka ktera ti pri nacitani windowsu chybi,kdyz se ti to objevi jednou tak ho restartuj a ono ti to na pozadi zkontroluje kde je chyba,vetsinou pri takovych vecech nahraju novej windows a pak kdyz nic tak jedine vymenit hard disk,jo windows 7 je docela dobry ale ma jeste svoje chyby,takze vistu nebo xp