VennieX

Jak mám rodičům říct, že mám problémový mobil? (značka Xiaomi)

Ahoj, potřebovala bych se zeptat, co mám říct rodičům, když můj mobil už pomalu dosluhuje a začínají se sekat i základní aplikace. A navíc poslední dobou mi na obrazovku naskakuje takový králík s ušankou. Když se tato situace stane, nic jinýho nevidím než černou barvu a králíka. Zatím na to nemám odvahu, tak jsem se chtěla zeptat, než na to odvahu budu mít.

Nejlepší odpověď
seraphico

Králík s ušankou je fastboot od Xiaomi:

https://mobil­town.cz/fastbo­ot-na-xiaomi-co-to-je-15

Rodičům normálně řekni, že ti telefon už dosluhuje, nevidím v tom problém. Přinejhorším ti holt řeknou, že ti nový nekoupí.

Další odpovědi
nyjono

Je také možnost, že máš téměř plnou kapacitu. Např. hodně fotografií a videí a nainstalováno mnoho aplikací.
Zkus to trochu vyčistit

Hlada

Jednoduše řekneš, že ti telefon nefunguje a oni rozhodnou.
Neporadím přesně, ale zpravidla lze vejít do servisního menu, vymazat veškerá data a otestovat (Root integrity check). Když test neprojde, je možné nechat v servisu přehrát systém. Telefon nemůže dosluhovat. Buď funguje nebo nefunguje.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.