children

Problém se zubem – mám na/v něm něco

Mám asi 2–3 dny na zubu přilepenou (nebo do něj vraženou) nějakou oranžovou věc, myslel jsem, že je to zbytek jídla a odstraním jej jednoduše párátkem, ale nejde to. Co by to mohlo být, případně jak se pokusit to odstanit? Je to na šestce nahoře, přímo na ploše zubu, kterou se žvýká. O víkendu jsem kousl do klobásy, ve které byla nějaká kost, dost to zabolelo, tak jsem se hned díval, jestli jsem si zub nezlomil, ale vypadalo to v pohodě. Nic mi to nedělá, ale když si tam zajedu jazykem, tak cítím, že je tam něco, co tam být nemá. Máte nějakou radu?

Zuby si čistím, k zubaři chodím pravidelně a dnes jsem se tam pro jistotu objednal ale na řadu se dostanu až za dlouho.

Nejlepší odpověď
kavac

Nečekal bych na objednání, ale šel bych k zubaři hned, jako s bolestí ráno. Po čase můžou vzniknout komplikace a může to začít bolet.

Další odpovědi
kelsinak

Čekala bych na toho zubaře.. takhle to nevyřeší nikdo :)

mosoj

Vem párátko a vyrejpni to. Nicméně, zub si zkontrolovat nech.