Matous1988

problém se slovy začínající na „Ř“

Zdravím,
poslední rok mám poměrně (pro mě) velký problém. Mám docela stresový život (nevím jestli to tomu dávat za vinu). Písmeno „Ř“ mi nikdy nedělalo problém (při řtení ani vyslovování) ale poslední dobou nemohu vyslovit slova začínající na ono písmeno (př. řepa, ředitel, ředkvičky, řezačka). Je mi 25let a vždy když mluvim a má přijít nějaké to slovo se „Ř“ na začátku tak si sám připadám jako …, protože mi šrotuje v hlavě čím to slovo nahradit. Za každý TIP budu rád. Díky

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud tenhle problém už nějalký čas trvá, tak bych neváhala zajít za nějakým logopedem. Když ten nezjistí příčinu problému z hlediska chybné výslovnosti, tak bych začala řešit otázku vady řeči s neurologem, případně dalšími specialisty. Bude dobré probrat otázku výslovnosti s ošetřujícím lékařem, ten už na nějaké řešení přijde.