FatalAnonym

Problém s Win10 – Co dělat když nereeaguje Start a Cortana?

Ahoj, před dvěma dny jsem upgradoval z win 8.1 na win 10, celé ty dva dny bylo všechno v pohodě a všechno jelo jak má, ale dnes kolem druhé hodiny když jsem se díval na video na youtube tak z ničeho nic přestal fungovat zvuk ve sluchátkách a celá hlavní lišta včetně startu. Zkusil jsem tedy vypnout PC a potom když jsem ho zapnul, tak mi z hlavní lišty zmizeli všechny ikony a vyskočilo mi okno „Kritická chyba“
„Nabídka Start a Cortana nefungují. Zkusíme to opravit při vašem příštím přihlášení“. A dole tlačítko „Odhlásit se hned“.
Ale ať se odhlašuju a přihlašuju jak chci, tak mi to okno stále vyskakuje a hlavní panel se Startem stále nefunguje…
Uznávám, že byla možná chyba hned den od možnosti upgradu upgradovat na desítky, ale když už to microsoft vypouští zdarma na veřejnost tak jsem si myslel, že už tyhle chyby budou mít vychytaný… Teda jestli je to chyba windowsu, ale předpokládám že ano.
Nejsem žádný odborník na PC abych to případně mohl nějak řešit sám nebo downgradovat zpět na 8.1. Bude tedy potřeba zajít za nějakým odborníkem, nebo mám čekat že to nějak microsoft opraví sám?
Byl bych nesmírně rád za nějaké užitečné rady.

PS: Omlouvám se za případné chyby nebo chybějící diakritiku, píšu to celé na mobilu.

Odpovědi
Karelcz

Chyba byla určitě jít na nového OS ihned. Ten má vždy chyby…Problém bude asi u ovladačů. Zkus mrknou na stránky vaší zvukovky apod.

Jinak CORTANA nefunguje v ČR! Nevím jak jste to měl nastavené ale funguje zatím jen v USA. Lze OS sice nastavit tak, aby jsi myslel že je v USA a poté cortana funguje…Ale to je celkem komedie.

Kozmicz

Mohu vědět, jak se ti podařilo problém vyřešit? Dnes se mi na PC zobrazil stejný problém.

petule21

Mám stejný problém, jak jste to vyřešili? Díky.

DavidStipek

Dobrý den mél jsem stejný problem a zjistil jsem ze je to v mem antiviru.
Mel jsem avast a tak stacilo pouze vypnout u avastu firewall a avast automaticky sam nabidl restart .. po restartovani vse funguje akorat avast jsem musel odinstalovat :)

Marcheelos

Mel jsem uplne stejny problem. Stacilo aktualizovat antivirak Avast na nejvyssi verzi. Ten pak nabidne restart PC a Windows si pri restartu natahnou aktualizaci. Po restartu bezi bez problemu..

petrvareka

Mně pomohl tvrdý restart (vypnutí a zapnutí) PC. Zpravidla se pak spustí aktualizace software a po aut. restartu je už vše OK. Může to však trvat až 10 minut.