T3NY

Mám problém s výměnou RAM. Kde dělám chybu?

Zdravím do své staré základní desky Gigabyte GA P35 DS3R jsem si zakoupil 8Gb RAM Kingmax DDr2 800MHz v provedení 4×2Gb. Pokud je tam osadim počítač se rozběhne, ale nefunguje myš ani klávesnice a obrazovka zůstává černá. Pokud tam vrátím původní 3Gb RAM všechno jede jako předtím. Může mi někdo poradit kde dělám chybu? Další informace dodám dle potřeby.

Odpovědi
jpau

Tyto problémy se řeší tak že se koukneš na stránky výrobce:
https://www.gi­gabyte.com/Mot­herboard/GA-P35-DS3R-rev-21#ov

Tam si přečteš červeně napsaný text:
„Please refer “Memory Support List” for memory support information.“

Provonáš to co jsi pořídil s tím, co udává výrobce:
http://downlo­ad.gigabyte.e­u/FileList/Me­mory/mb_memory_ga-p55m-ud4.pdf

Možná si najdi lepší přehled, nejsem si jistý jestli ten co jsem našel je přímo pro Tvoji desku.

aliendrone

Hmmm, hned z první – máš 64bitový widle? Bez nich nevyužiješ ani celé 4GB RAM. :D :D :D Tady bych hledal jako první.

anonym

jedna upřesňující otázka … zapojuješ nové paměťové moduly spolu s tím původním ?

anonym

zkoušel si pokusně zapojit nejdřív první dva ze 4 nových modulů a pak další dva ? v obou případech počítač do biosu nenaběhne ? … pošli přesné parametry modulu najdeš je na štítku každého z nich …

anonym

odpověď ohledně 64 windows můžeš ignorovat, ta určitě není správná z jednoho prostého důvodu. 32 bitové windows by sice nevyužily plnou kapacitu ale rozhodně nejsou příčinou toho, že počítač po zapojení pamětí nenaběhne ani do fáze BIOS zavaděče. Ostatně můžeš to velmi jednoduše ověřit tím že si stáhneš a na DVD vypálíš třeba Ubuntu linux ze stránek www.ubuntu.cz a pokusíš se po restartu počítače nabootovat z DVD disku, … tento nový systém rozhodně nemá problém využít plnou kapacitu ram a to ve své 32 bitové i 64 bitové verzi (u linuxu obě verze umí využít plnou kapacitu ram)

aliendrone

  1. Píše, že „počítač nenaběhne“, nikoliv že nerozeběhne ani BIOS. (ty to tam snad někde vidíš napsané?? ;) :D :D) Já to chápu tak, že při startování Widlí (po proběhlých BIOS procedurách) mu zčerná obrazovka a šmitec. (nezobrazí se obrazovka přihlášení) To je celkem běžné – právě při 32bitech s více než 3GB RAM. Takže bych byl MNOHEM VÍC opatrný s doporučením ignorování odpovědi.
  2. Nicméně k té „upřesňující otázce“ – to myslíš vážně? Má 4 nové moduly, jak by k nim asi zapoji ty staré? Tedy pokud nepředpokládáš logiku „Koupím 4, abych použil jen 2!“ ;) :D :D) To si jako na desku „dolepí“ RAM sloty nebo jak to myslíš??? ;) :D :D :D :D :D :D :D

Chce to víc myslet a méně machrovat. :D :D :D