Dlostev

Problém s výkonem PC

Chtěl bych se zeptat, čím může být způsobeno to, že se mi razantně zpomalil výkon PC, nejvíce je to znatelné u her, vypadá to na nějaký vir, nevíte jak tohle zjistím? Děje se to asi od pátku, do té doby v pořádku. Děkuji za odpověď
Doplňuji:
Moc nepomohla, PC je nový a problém trvá jak píšu od tohoto pátku.

Nejlepší odpověď
Bedy

No jo, Hijackthis. Nemýlím-li se, nedávno jste mi Dlosteve výpis dával a mám pocit, že jsem na něj koukal – týkalo se toho problému s připojením, nemýlím-li se.
Ale to asi bylo ještě na starém PC, že? Pokud ano, tak Hijackthis stáhente zde: http://source­forge.net/pro­jects/hjt/files/la­test/download
No a asi to znáte, přesto to zopakuji – program uložte, spusťte, klikněte na Do a system scan and save logfile. Po kontrole se objeví okno s výpisem – ten zkopírujte a vložte sem.

No a zrovna mi sem hoďte výpis z Security Checku – ten stáhnete zde: http://screen317­.spywareinfofo­rum.org/Securi­tyCheck.exe
Po spuštění stiskněte Enter, chvilinku počkejte (kontrola by neměla trvat déle, jak minutu) a poté se objeví okno s výpisem – ten zkopírujte a vložte sem.

Případně ty výpis yhoďte na Uloz.to a sem mi vložte odkaz.
No a uvidíme, věřím, že tam určitě nějakou potvoru najdeme, protože když si kupujete nový počíatč, tak je většinou tak neskutečně zakálený různými reklamními programy, že všichni servisáci pomalu šediví.
Jinak určitě se vyhněte různých zázračným čistícím/tuní­cím/optimalizač­ním programům jako je Advanced Systemcare, TuneUP Utilities, Ashampoo WinOptimizer, Speed UP myPC, apod.
Doplňuji:
Spusťte tedy HJT znovu, klikněte na Do a system scan only a zaškrtejte následující položky:
R3 – URLSearchHook: (no name) – {124d001a-bdcb-472f-aa59-bbe7e4bc3204} – (no file)
O2 – BHO: Groove GFS Browser Helper – {72853161–30C5–4D22-B7F9–0BBC1D38A37E} – C:\PROGRA~2\MIC­ROS~1\Office12\GR469A~­1.DLL
O2 – BHO: avast! WebRep – {8E5E2654-AD2D-48bf-AC2D-D17F00898D06} – C:\Program Files\Alwil Software\Avas­t5\aswWebRepI­E.dll
O2 – BHO: AVG Security Toolbar – {95B7759C-8C7F-4BF1-B163–73684A933233} – C:\Program Files (x86)\AVG Secure Search\13.2.0.5\AVG Secure Search_toolbar.dll
O2 – BHO: Yontoo Layers – {FD72061E-9FDE-484D-A58A-0BAB4151CAD8} – C:\Program Files (x86)\Yontoo\Y­ontooIEClient­.dll
O3 – Toolbar: avast! WebRep – {8E5E2654-AD2D-48bf-AC2D-D17F00898D06} – C:\Program Files\Alwil Software\Avas­t5\aswWebRepI­E.dll
O3 – Toolbar: AVG Security Toolbar – {95B7759C-8C7F-4BF1-B163–73684A933233} – C:\Program Files (x86)\AVG Secure Search\13.2.0.5\AVG Secure Search_toolbar.dll
O4 – HKLM\..\Run: [GrooveMonitor] „C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office12\Gro­oveMonitor.exe“
O4 – HKLM\..\Run: [iTunesHelper] „C:\Program Files (x86)\iTunes\i­TunesHelper.e­xe“
O4 – HKLM\..\Run: [vProt] „C:\Program Files (x86)\AVG Secure Search\vprot.exe“
O4 – HKLM\..\Run: [ROC_roc_ssl_v12] „C:\Program Files (x86)\AVG Secure Search\ROC_roc_s­sl_v12.exe“ / /PROMPT /CMPID=roc_ssl_v12
O4 – HKLM\..\Run: [ROC_ROC_JULY_P1] „C:\Program Files (x86)\AVG Secure Search\ROC_ROC_J­ULY_P1.exe“ / /PROMPT /CMPID=ROC_JULY_P1
O4 – Startup: Výřezy obrazovky a spuštění aplikace OneNote 2007.lnk = C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\Office12\O­NENOTEM.EXE
O18 – Protocol: grooveLocalGWS – {88FED34C-F0CA-4636-A375–3CB6248B04CD} – C:\PROGRA~2\MIC­ROS~1\Office12\GRA32A~­1.DLL
O18 – Protocol: viprotocol – {B658800C-F66E-4EF3-AB85–6C0C227862A9} – C:\Program Files (x86)\Common Files\AVG Secure Search\ViProto­colInstaller\13­.2.0\ViProtocol­.dll
O23 – Service: vToolbarUpdater13­.2.0 – Unknown owner – C:\Program Files (x86)\Common Files\AVG Secure Search\vToolba­rUpdater\13.2­.0\ToolbarUpda­ter.exe
Pak klikněte an Fix checked.
No poté skočte do Start-ovládací panely-programy a funkce, tam odinstalujte ten AVG Secure Search, protože akorát zpomaluje prohlížeč a prakticky to je k ničemu.
případný restart počítače zatím odmítněte. Poté skočte do avastu, tam klikněte na Dodatečná ochrana a tam odinstalutje ten WebRep z obou prohlížečů (IE, Chrome). Je to to samé, co ten AVG Secure Search…takže pryč s tím.

Potom si stáhněte a spusťte program AdwCleaner. V okně klikněte na tlačítko Search a po dokončení skenu rovnou na tlačítko Delete. Poté si program vyžádá restart počítače, který kliknutím na tlačítko OK potvrdíte.
Ke stažení: http://general-changelog-team.fr/fr/dow­nloads/finish/20-outils-de-xplode/2-adwcleaner
Výpis z Adwcleaneru mi sem pak hoďte pro kontrolu (nebo ho zase nahrajte na to Ulož.to a pošlete mi odkaz vnitřní poštou, přijde na to kredenc ve finále).

No a jinak to vypadá v phodě, akorát nevím, jeslti to víte, ale Google skrz své produkty a aktualizoátor sleudje aktivitu svých uživatelů (třeba to, co napíšete do Google chrome do adresního řádku, tak se odešle na googlí servery, aktualizátor vyslepičí dost věcí o Vašem počítači). Osobně bych přešel na jiný prohlížeč – třeba na ten Internet Explorer 9 nebo pokud se Vám Chrome zalíbil, můžu doporučit jeho fork SRWare Iron, který vypadá úplně stejně jako google chrome, jen „nešpehuje“.

No a ze zkušeností vím, že avast! stojí za řadou problémů s výkonem, pokud se to po zásahu Hijackthisu a AdwCleaneru nezlepší, zkuste avast! odinstalovat a místo něj si nainstalovat třeba Microsoft Security Essentials – http://window­s.microsoft.com/cs-CZ/windows/security-essentials-download
No a pokud ani potom se to nezlepší, tak uvidíme, co se dá ještě na dálku udělat.

Další odpovědi
cochee

Počkej si na Bedyho, určitě tě požádá o výpis programu Hujackthis, je možné že tam máš breberku. (já to sice umím taky, ale je to pro mě velice otravné a zdlouhavé a Bedy to dělá rád 🙂 )
Doplňuji:
Opravuji překlep: Hijackthis. Nebo si najdi některou z podobných otázek v minulosti Odpovedi.cz a koukni se, co Bedy chce, můžeš mu to přednachystat.

Braník

přesně tak jak píše Cochee,Hijackthis je asi zapotřebí -Bedy rád poradí

♥♥♥

Možná ho máš už starý a tak je už hodně "použitý, ale pokavaď je nový (nebo né tak starý) tak U her (internetových) je možné, že dotyčný udělá stránku zkopíruje hry, či je někde z jiné stránky stáhne a pak ti mohou přinášet pouze viry! Ale pokavaď myslíš hry z CD a také někde stažené do PC, tak jich máš už možná hodně a pak se ti zpomaluje a zahlcuje PC. Doufám, že jsem alespoň trochu pomohla, Ahoj.

odpovídámež

Někde jsem četl, je to dlouho, že v novém systému asi po dobu 14ti dní pracuje a analyzuje a upravuje výkon buď perfmon nebo něco na eF, už si to nepamatuji přesně, myslím že to bude v nápovědě. A ten přidělí nebo ladí prostředky pro programy. Na hickjacky nebo jak se tomu říká se vyprdněte u nového počítače. Dále to může být aktualizací antiviru, to už se mi stalo; po vyhledání po internetu jsem na to přišel. Stáhnul antivir, odinstaloval a dal nový, ten samý. Občas se to stane. Jinak tady v odpovědi padlo slovo o prohlížeči, mě chrome nesmí do pc, je to největší adware. Škoda že prohlížeč k-meleon nemá češtinu.
Jo jinak nový systém instaluje aktualizace po etapách a než přijdou všechny trvá to týden, od majkrosoftu, pak je lepší instalovat z kopie.
Zpomalování při hraní, to může být slabší grafikou?

Bedy

Podívejte se, nový počítače bývají od výrobců kolikrát neskutečně zakálené vším možným, dlostev nám třebaneřekl, jaký má systém já vím, co dělám, takže si nechte ty rozumy pro sebe prosím, odpovídámež, Hijackthis mi řekne vše potřebné + Security Check samozřejmě.
avast! dokáže být pěkná brzda, to taky znám ze zkušeností. Co lidí mi doneslo počítač je pomalý, hlavně třeba po startu systému, apod.
A Chrome je hlavně spyware. Jako adware se tak nejvýš šíří, ale nevšiml jsem si, že by v programu bylaa reklama. To třeba kdysi bylo v Opeře, že se tam zobrazoval banner, pokud jste nezaplatil.

cochee

odpovídámež: Ty úpravy nového systému se myslím dějí od Vista a novějších windows, pravda – Dlostev neřekl, jaký OS tam má. Staré XPčka to nedělaly, nastavily prefetche a tím to haslo. Jenže Dlostev napsal, že do té doby počítač běžel normálně. Totéž platí pro instalaci aktualizací. Já třeba vypínám automatické aktualizace (minimálně pro začátek) a windows nepovažuju za nainstalované (a tudíž odevzdatelné k užívání), dokud mi Microsoft Update nehlásí 0 aktualizací k instalaci. Teprve pak (eventuálně) zapnu automatické aktualizace.