Kulpix

Problém s USB flash diskem?

Dostal jsem tuto microusb/usb flashku a do pc normálně funguje, ale po připojení k mobilu Sm.galaxy s4mini/android 4.4.2.
Po připojení se nic nestane ani prohlížeč souborů jej nevidí. Poradíte mi prosím, kde je chyba???

Nejlepší odpověď
cochee

Chyba, či spíš vlastnost toho telefonu je v tom, že nepodporuje USB OTG (a velmi pravděpodobně jej to nelze ani „naučit“). Usb OTG je vlastnost USB zvaná též USB hostitel (angl. USB host), to znamená, že hostitelský přístroj (zde tedy mobil) musí mimo jiné zajistit napájení hostujícího zařízení (zde flash disk) a pak také musí vědět, co si má se zařízením počít. Například můj mobil, který USB OTG podporuje, umí obsloužit flash disk, ale třeba také optickou myš, pokud ta nemá moc velkou spotřebu – na displeji founu se mi objeví šipečka a můžu klikat ;)