thespeedding

Problém s routerem a internetem od O2

Dobrý den, mám problém s routerem TP LINK TD-W8951ND. Problém je takový, že na něm může být připojen pouze jeden počítač a jakmile se připojí druhý, tak internet funguje jenom na jednom. Internet mám ADSL od O2. Jak mám router nastavit, aby šel internet na více PC ? Jsou připojené kabelem. Děkuji

Nejlepší odpověď
mosoj

Co takhle zavolat na 800 02 02 02. Na hlasovém automatu najdeš velmi šikovné techniky, kteří na dálku vše zkontrolují a určitě ( nikoliv pravděpodobně) poradí. Hovor je zdarma.

Další odpovědi
McArthur

Router TP-LINK TD-W8951ND je zároveň ADSL modem (pro gecco), takže tady problém nebude.

O2 standardně upravuje nastavení routru tak, že jeden až dva porty vyčlení pro počítače a další pro O2 TV a jiné služby. Pro změnu nastavení je potřeba se přihlásit do routru. Postup je v manuálu, ale stručně:

  • najdi si IP adresu routru (je to brána v nastavení síťové karty)
  • zadej IP adresu do Internet Exploreru, Firefoxu, Chromu nebo jiného prohlížeče
  • zadej jméno a heslo k routru (obvykle je obojí admin)
  • v menu najdi nastavení pro LAN a překlapni ho na stav, kdy jsou všechny LAN porty PC
  • dej OK a odhlaš se

gecco

Velmi pravděpodobně máš špatně zapojený kabel od modemu do routeru…
😁
Z modemu do portu WAN, k počítačům pak z portů LAN…