Reezo

problém s propojením Samsung televize s počítačem

Zdravíčko, dostal jsem se do problému, protože mi nejde nadále propojit televizi s počítačem. používal jsem VGA kabel.
z ničeho nic se televize vypla a nemůže najít signal s pc… při zkoušce, jestli TV funguje, tak fungovala a PC pracuje take bez problemu.

již jsem toto jednou řešil a stačila výměna kabelu, který propojuje TV a PC. Ted jsem si myslel, že je to stejný případ, ale nový kabel nepomohl.

abych to lepe popsal, tak jsem byl na internetu a jako když vypnou proud, tak z černala obrazovka s nápisem není signál.
PC normálně jel dál, slyšel jsem muziku a lidi jak mi píšou na skype.

už jsem z toho zoufalej a nevím, ja to řešit…

předešlý kabel vydržel cca 4 roky. Ten poslední, nejspíš pár měsíců.
Doplňuji:
uz se to samo rozběhlo, na novém kabelu, ale uz jsem propadal totálnímu zoufalství… nevím přesně jak vypadá ten výstup, který jsi mi poslal, ale myslím, ze ho tu mám jak v TV tak v PC.
furt jsem čachroval s těma kabelama, až se to royběhlo… 🙂 zkusím se poptat po tom kabelu co jsi mi řekl.

Odpovědi
bolak

Předpokládám že umíš používat to tlačítko SOURCE na ovladači a že poznáš když je kabel odpojenej.. A pokud je to tak, nezbejvá než zkusit DVI kabel, na netu ho seženeš klidně pod dvě stovky, jen na to musíš mít výsup na grafice, případně na monitoru. Šance že nemáš ani na jednom je minimální.

Že ti jde zvuk i když obraz neběží je normální, protože VGA přenáší obraz a na zvuk máš předpokládám audiokabel, ale SAMSUNGY vyráběj šitový repráky, takže je možný že si ho puštíš přes externí reproduktory, každopádně zvuk ti jít musí.