Problém s připojením notebooku k televizi?

Po připojením HDMI kabelu do obou zařízení zřerná obrazovka notebooku a v tv v režimu HDMI se zobrazí hláška „Nepodporovaný režim – Rozlíšení není tímto televizorem podporováno, změňte rozlišení“. Problém je, že nevím jak a co změnit, když je obrazovka pc černá a nefunguje žádná klávesa. Poradí někdo prosím? Zkoušela jsem googlit, ale vždy jsou to „odbornější“ problémy nebo nejde zvuk, ale nevím kde přesně to hledat v nastavení mého notebooku (Lenovo IdeaPad). Díky za pomoc.

Nejlepší odpověď
Funna

první musíš zjistit jaké rozlišení podporuje TV a potom stejné nastavit na noťasu dřív, než ho napojíš do TV…a jaký máš notebook je úplněš jedno, důležité je, jakou máš verzi win…

Další odpovědi
McArthur

Doplním Funna.
Nezapojuj kabel HDMI do televize a na notebooku dej pravé tlačítko myši na volném místě své Plochy. Ve WindowsXP vyber posední v nabídce, tj. Vlastnosti, ve Windows 7 třetí od spodu, tj. Rozlišení obrazovky. V jiném systému to bude podobné. U WindowsXP vyber poslední záložku a změň nastavení na nižší rozlišení. V nejhorším případě dej 800×600 a potom zvyšuj hodnoty do doby, než-li zčerná obrazovka. Protože nebudeš moci dát OK, tak se po 10 s systém sám vrátí do předchozího rozlišení, které fungovalo. U Windows 7 jsi rovnou na nastavení rozlišení, a tak si rozklikni nabídku Rozlišení a dej opětně 800×600 nebo něco podobného.