jkoci

Problém s připojením k wifi

Dobrý den,
nedávno jsme přešlo na UPC 60Mb. Máme router Tenda 311r+.
Po LAN je rychlost dostatečná. Nějakých 40–50Mb. Ale když zkusím wi-fi (různé adaptéry i různé PC), rychlost se vždy pohybuje mezi 8–10Mb. Na googlu jsem toho moc nenašel.

Díky za odpovědi.

Odpovědi
Johny_r

Důvodů může být víc. Jaký standard používáte? IEEE802.11b g nebo n? Na b je to až dost, g by mohlo běžet rychleji. Jenže, jaké je zarušení okolí? Který kanál používáte a jsou okolní kanály volné nebo je používá třeba soused? Kanály se překrývají, takže maximální rychlost dostanete pouze v případě, že kanály okolo toho vašeho jsou volné. Jinak obecně lze říci, že po kabelu to vždycky poběží rychleji než po WiFi. Nepřekáží mu zdi ani jiné rušení. Funguje to takto pomalu i na několik metrů v přímém výhledu (ne přes zeď)? Velkou roli hraje také umístění routeru (u země, na stole, pod stropem, případně ve kterém patře domu).
V routeru je jistě možno nastavit spoustu parametrů. Určitá optimalizace jejich nastavení by mohla pomoci, ale to už jsou velké detaily.

Čtěte zde:
http://earchiv­.chip.cz/cs/e­archiv/vydani/r-2011/chip-08-11/domaci-sit/_files/08-11-088-domacisit.pdf

leporela22

nebo se vám někdo připojil na vaší wifi