koninecek1

Problém s počítačem – vyskakují okna

Dobrý den, mám problém s notebookem. Když ho zapnu chová se normálně. Chvíli ijde bez problémů. Ale když jdu do wordu či na internet, začčne blbnout. Blbnout u mě je, že píšu a najednou mi vyskakují okna (např. O = otevřít soubor apod.). Jsem už z toho na nervy. Stále ho restartuji, ale stáe to dělá. Je tu možnost, že je to stářím? Už ho mám asi 7 let. Děkuji za odpověď. P.S.: nevím jak bych k tomu přiřadila podkategorii tak se omlouvám
Doplňuji:
ano, opravdu to dělají jen některé klávesnice a to jen ty, které začínají v názvu oken.. např. O – začátek názvu Otevřít soubor.A děkuji zkusím tey přeinstalovat windows, a ještě se chci zeptat jak se pomůže vyčištěním klávesnice. Děkuji

Nejlepší odpověď
chelty

Problém bude asi tím že jste asi dlouho nepřeinstalova windows (operační systém), bude asi již dosti zaneřáděný. Pokud si nevíte rady jak na to zavolejte si odborníka za cca 500;- vám přeinstaluje windows. ps: Předpokládám že jse asi laik v pc tak tady píšu jednoduše.
Doplňuji:
Hykam: souhlasím ale stejnak si myslím že přeinstalace bude na míště za 7 let se v počítači nahromadí spousta zbytečností a některé „vymamlasil“ i windows sám.

Další odpovědi
Hykam

To chelty: proč hned přeinstalovávat Windows?
měl jsem PC 6 let a zatu dobu jsem windows nepřeinstalovával ani jednou.

Projeďte systém antivirem, můžete zkusit např. online skener od ESET http://www.eset­.cz/cz/domacnos­ti/produkty/on­line-scanner/
potom nechte prohlédnout PC např. tímto programem který vyčistí a opravý systém http://www.slu­necnice.cz/sw/ad­vanced-windowscare/

Pokud ani toto nepomůže, potom bych teprve volil přeinstalaci OS
Doplňuji:
Pokud to dělají klávesy, ktéré jsou součástí klav. zkratek, tak bych se zaměřil hlavně na klávesu Ctrl, tam bude zřejmě ten problém.
Nicméně to vyčištění PC přesto doporučuji.

www

Volil bych postup od Hykam. Nejdříve bych ale zkusil důkladně vyčistit klávesnici. Vyklepat nečistoty ap., (více na netu, nebo zde).
Doplňuji:
Vyčištěním se docílí nechtěným spuštěním, třeba při stisku sousední klávesy. Jak je tam zkrátka binec, blbne to všelijak. Za pokus to rozhodně stojí.

Hlada

Zkuste vypozorovat, jestli okna nevyskakují jako po klávesových zkratkách, t.j. jestli to nedělají jen některé klávesy a není tedy chyba v klávesnici.
Přestože jsem jinak odpůrce přeinstalovávání systému, v tomto případě bych se tomu nebránil.

K doplnění:
Jestli to dělají některé klávesy, tak nic nepřeinstalová­vejte! Závada je v klávesnici, takže přeinstalace nepomůže.
Sundejte z O hmatník a podívejte se, jestli není klávesa něčím upatlaná a nezůstává proto viset. Jestli ne, svěřte opravu raději servisu.