david22

Problém s pdf dokumenty.

Potřebuji kopírovat text z pdf dokumentu, jenže se jedná o text, který je zřejmě naskenován (ofocen). Text je v angličtině a já potřebuji kopírovat (ctrl+c, ctrl+v) jednotlivé části věty do GOOGLE TRANSLATOR.

Existuje přídavný modul do Adobe na rozpoznávání textu ?

Nejlepší odpověď
bolak

Já používal Abbyy Finereader > http://www.sta­huj.centrum.cz/gra­fika_a_design/fon­ty/programy_pro_pra­ci_s_fonty/ab­byy-finereader/?g[hledano]=ocr&g[oz]=11&­g[up]=Professi­onal+Edition

Funguje i na normální obrázky, akorát to má trochu víc mega a je to shareware, ale možná na googlu najdeš něco co je online, kde jenom uploadneš obrázek a ono ti to rovnou vyse*e text.

Další odpovědi
mosoj

Jenom doplňuji nejedná se o naskenovaný dokument, je to všeobecná vlastnost
souborů … pdf, kdy se při převodu do pdf formátu změní text na obrázek. Pomůže jen ten OCR soft. Pozor OCR ale musí umět češtinu.

anonym

http://help.a­dobe.com/cs_CZ/a­crobat/standar­d/using/WS2A3DD1FA-CFA5-4cf6-B993-159299574AB8.w.html